![От космических цен на подключение «бесплатного» газа в Мелитополе взвыли даже «ватники» (фото)](/images/news/2024/07/356083.jpg?1721911732)
Підключити обіцяний окупантами «безкоштовний» газ можуть далеко не всі жителі Мелітополя.
Почнемо з початку вторгнення окупантів. У 2022 році російські загарбники розбомбили магістральний газопровід діаметром 400 мм у районі с. Мирне Пологівського району. Мирне Пологівського району. З цієї причини Мелітополь з червня до грудня 2022 року був без газу, а населені пункти в Мелітопольському районі вже у квітні були відрізані від газопостачання. Нову гілку рашисти протягнули через Бердянськ, але й заробити не забули. У тому ж Бердянську окупанти обкатали схему заробітку. Там через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області багато абонентів залишалися без газопостачання. А після його відновлення в Бердянську загарбники скористалися ситуацією з перепідключенням кожної квартири і будинку. Звісно, не безкоштовно.
При цьому в Мелітополі відразу почали відключати точки подачі, щойно газу в місті не стало.
Для перепідключення газу псевдоадміністрація Мелітополя видала розпорядження, за яким від керівників підприємств, бюджетних установ та організацій, а також населення вимагали скласти в ДУП «Мелітопольгаз» заявку на підключення до газопостачання та надати документи на квартиру і будинок.
Усе це спричинило традиційний атрибут «русского мира» - величезні черги.
І при цьому окупанти гордо заявляли ще 2023 року, що рівень газифікації Запорізької області досяг 75%.
«Ми активно приймаємо заявки на догазифікацію, прийнято близько 800 заявок, - заявляв так званий заступник директора-головний інженер новоствореного «Запоріжгазу» Юрій Лушников, - у Запорізькій області створено план догазифікації населення, згідно з яким і відбувається цей процес».
Ось тільки у скільки обійдеться «догазифікація», окупанти не поспішали розповідати.
І ось вересень 2023 року. Мелітопольці, м'яко кажучи, в шоці:
- Днями була в абонвідділі, сказали до пічки провести в районі 100 т. р. Думаю, треба йти туди і писати заяву, там порахують і скажуть. Усе залежить від виконаної роботи.
- Вони там що зовсім з глузду з'їхали, сто тисяч? Мені що на органи себе продати?
- У них така видать зарплата 100 тисяч, ось і всіх під одну гребінку. Так?
- Тільки один котел коштує 50.000 т. р., чому ви дивуєтеся!
- Знайомі дізнавалися в газовому господарстві їм сказали від 100-200 тисяч рублів.
- З нуля близько 500.000 рублів, якщо нічого не було (ні котла, ні батарей, ні лічильника).
- Газифікація до меж ділянки від труби з 01.01.2024 буде безкоштовною. Завести в будинок - за рахунок абонента.
Отже, спочатку окупанти позбавили людей газу, а потім змушують платити за підключення шалені гроші. Йдемо далі - лютий 2024 року. Розцінки зросли вдвічі:
- Добрий вечір. Скажіть будь ласка. Скільки приблизно коштує провести газ із нуля. Суму кажуть різні. Заяву вже подали в міськгаз. Може вже хтось проводив.
- Моїм сусідам обійшлося 200 тисяч рублів. Це: проєкт + котел + підключення.
- У мене приблизно стільки ж. Проводив 2 місяці тому.
- 180 якщо конвектор, а не котел.
А це вже липень 2024 року:
- Скрізь ходжу, але ніхто не відповідає. У мене є мрія, хочу, щоб мені газ під'єднали до будинку, і грітися як усі люди.
- Так, а проблема в чому? Звертаєтеся в «Мелітопольгаз», виконуєте все, що потрібно, і вас підключать. Звісно, цей процес не безкоштовний.
- Ціна така, що не всі можуть дозволити підключити.
- Ось саме. 100.000 не у всіх є.
- Це вам ще пощастило, іншим 150.000 нарахували.
Від цих цін очманіли навіть місцеві «ватники»:
- Так хочеться ж благ якихось. Начебто голосували за росію, щоб нам допомагали.
- Тому старих «рулів» потрібно на смітник! А краще ліс валити. Дивись, і за проводку газу не 100 к буде.
Таким чином, захопивши Мелітополь, окупанти опускають рівень життя місцевого населення до російського, де дерев'яні хати досі опалюються дровами. У мелітопольців, до речі, ситуація поки що краща, ніж у росії. Вони хоча б можуть нехай і за величезну суму, але підключити газ. У глибинках рф і такої можливості немає.
- Якби знали скільки в Центральній Росії людей допомоги хочуть. У нас, при своєму-то газі почитай весь Сибір негазифікований, - відповідають мелітопольцям «брати» з рф.
А для пенсіонерів такі розцінки на межі космосу. При цінах на продукти, ліки та медицину жалюгідної пенсії в 10-13 тисяч рублів на проведення газу не вистачить ніколи.
А наостанок порівняємо ціни на проведення газу в Україні. За даними НКРЕКП, якщо брати, наприклад, сільську місцевість у Запорізькій області - 26 тисяч гривень.
Тобто мінімум удвічі дешевше, ніж найдешевша «пропозиція» від окупантів у Мелітополі.