![Власти Запорожской области готовят план на случай подрыва Днепровской ГЭС](/images/news/2022/10/301878.jpg?1666524444)
Якщо росія втілить у життя свої погрози та підірве греблю Дніпровської ГЕС, це стане катастрофою для Запорізької області.
Після серії нищівних поразок на полі бою держава-терорист росія перейшла на ракетні удари по цивільних об'єктах та критичній інфраструктурі України. Своєю головною ціллю Кремль назвав об'єкти української енергетики, до них входить і Дніпровська ГЕС у Запоріжжі, яку загарбники також неодноразово погрожували підірвати.
Якщо в греблі ДніпроГЕСА утвориться прорив - мільйони тонн води з силою в тисячі кілотонн обрушуватимуться на густонаселені міста. У першій зоні ураження вода змітатиме все – і будинки, і бетонні споруди, і будь-які укріплення. Цю зону називають "зоною катастрофічного затоплення". У другій зоні – "зоні часткового затоплення" – крім руйнувань, нехай і менших, ніж у першій зоні, вода також забруднює все навколо хімічними речовинами від промислових підприємств та взагалі будь-якими небезпечними речовинами, які можуть випадково потрапити у воду, такими як, наприклад, бензин та інші види палива, лакофарбові матеріали та ін. У разі реального прориву греблі найближчі до станції райони Запоріжжя будуть стерті з лиця Землі.
Незважаючи на те, що прямими ракетними ударами зруйнувати греблю ДніпроГЕС практично неможливо, план дії в такій надзвичайній ситуації необхідний. З цією метою у Запорізькій ОВА пройшло спільне штабне тренування за участю керівника ЗОВА Олександра Старуха, представників районних військових адміністрацій, голів територіальних громад, спеціальних служб цивільного захисту населення, профільних установ та Департаментів.
Основна мета тренувань – удосконалення практичних навичок, відпрацювання взаємодії органів управління та спеціальних служб цивільного захисту у разі виникнення НС, готовність до ліквідації наслідків можливого прориву гідроспоруд. Головна мета плану дій під час прориву – стратегія ефективної евакуації людей.
Під час проведення спільного штабного тренування Олександр Старух підкреслив, що принаймні потрібно зберігати спокій і не піддаватися паніці. Якщо навіть станеться надзвичайна ситуація, населення матиме достатньо часу, щоб залишити потенційно небезпечні території.
- Наше з вами першочергове завдання – це захист населення, територій, навколишнього природного середовища від надзвичайних ситуацій. Проведене тренування надало поняття ступеня готовності всіх учасників до оперативного реагування на можливу надзвичайну ситуацію, організацію евакуації населення та ліквідацію наслідків. Зокрема, районним військовим адміністраціям, органам місцевого самоврядування слід провести додаткове коригування планів реагування. Враховуючи обставини на території області, за потреби переглянути місця розміщення населення та маршрути евакуації. А службам цивільного захисту бути готові до надання допомоги евакуйованому населенню та проведення заходів ліквідації НС, - підсумував глава регіону.
Тим часом у Мелітопольському районі пролунало десять вибухів.