![В Запорожье получать материальную помощь за разрушенное или поврежденное жилье смогут арендаторы помещений](/images/news/2023/04/317466.jpg?1681996777)
У Запоріжжі на сесії міськради доповнили перелік одержувачів матеріальної допомоги (щомісячна виплата становить 10 тисяч гривень) за пошкоджене та зруйноване житло внаслідок російської агресії.
До цього програма поширювалася тільки на власників і співвласників житлових приміщень, а тепер у мерії додали ще таку категорію, як користувачі житла, які мають ордер або договір найму.
Зокрема, у проєкті рішення йдеться про користувачів, на ім'я яких видано ордер (основний квартиронаймач) та/або вони уклали договір найму житлового приміщення згідно з Житловим Кодексом України і місце проживання яких зареєстровано в цьому житловому приміщенні.
Також цим же документом пропонується припиняти виплату матеріальної допомоги в разі: продажу власником свого майна, що було зруйноване або стало непридатним для проживання, та отримання від відповідного виконавчого органу Запорізької міської ради інформації про відновлення об'єкта нерухомого майна, що було зруйноване та/або стало придатним для проживання.
Депутати просили відкоригувати формулювання в частині "отримання інформації щодо відновлення об'єкта", щоб ішлося вже про фактичне відновлення житла.
У соцзахисті зазначили, що наразі відповідні заяви на отримання допомоги подали 178 громадян. Загалом закладено на ці цілі 45 мільйонів гривень.
Нагадаємо, у Запоріжжі мешканці постраждалих будинків отримують допомогу від благодійників.