![Россияне усиливают проверки в оккупированном Энергодаре](/images/news/2023/04/317644.jpeg?1682189293)
Російські окупанти примушують українців співпрацювати з ними
Загарбники посилюють контррозвідувальну діяльність на тимчасово окупованих територіях. Так, у місті Енергодар Запорізької області вони збільшили кількість патрулів, а на блокпостах посилили перевірки особистих документів і почали оглядати транспортні засоби.
Генеральний штаб Збройних Сил України у вечірньому зведенні 22 квітня повідомляє, що окупанти також обмежили відвідування лісових зон. Якщо росіяни помічають українців у цих місцях, то працівники фсб рф беруть їх на контроль і перевіряють їхні персональні дані.
Водночас російські спецслужби організували в Енергодарі приховане спостереження за українцями, які відмовилися від російських паспортів. Зокрема, росіяни відстежують доходи цих людей. Працівників російських спецслужб цікавить, як відбувається перерахування коштів із території, підконтрольної Уряду України, на тимчасово захоплені території області та яким чином ці кошти конвертуються в готівку.
Водночас на Запорізькій АЕС критично не вистачає кваліфікованих співробітників, які готові працювати на російських окупантів. Тому росіяни посилили психологічний тиск на українців, які працюють на атомній електростанції. Окупанти залякують людей, погрожують, шантажують для того, щоб змусити їх отримати російське громадянство та підписувати трудові договори з російським "росатомом".
Нагадаємо, МАГАТЕ виявило значні пошкодження одного з енергоблоків ЗАЕС.