![Живут в квартирах и домах - на оккупированной Мелитопольщине размещены десятки тысяч оккупантов](/images/news/2023/06/321157.jpg?1685715163)
З третього дня повномасштабної війни до Мелітополя почали прибувати військовослужбовці ворожої армії. Спочатку вони селилися в адміністративних будівлях і гуртожитках, але потім почали займати житло місцевих жителів.
Наразі близько 150 тисяч окупантів ховаються у віджатих житлових будинках українців у містах і селах Запорізької області.
Такі дані навів Центр журналістських розслідувань. Там виявили десятки населених пунктів, будинки в яких експропрійовані окупаційними адміністраціями.
Домогосподарства, власники яких виїхали на вільну територію, привласнені та заселяються російськими військовими. Або ж окупанти розглядають їх як свої потенційні форпости.
Ідеться про понад 100 населених пунктів навколо Мелітополя та Токмака. Приблизно половина з них розташована в радіусі плюс-мінус 50 км від Бердянська.
Є приклади, коли під так звану "націоналізацію", а насправді - під експропріацію потрапили всі будинки на селі. Наприклад, селища Коза і Зоря Бердянського району.
За інформацією ЦЖР, у Бердянському районі (без урахування самого Бердянська) співвідношення цивільного населення до військового контингенту РФ виглядає так: на одного місцевого припадає майже два з половиною окупанта.