![В Запорожской области на госзакупках выявили миллионные махинации](/images/news/2023/07/325379.png?1689928806)
Наразі суди відкрили провадження за 8 позовами Запорізької та Пологівської окружних прокуратур про визнання недійсними рішень тендерних комітетів, укладених договорів про закупівлю .
Правоохоронці планують стягнути в дохід держави коштів на загальну суму понад 10 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Запорізької обласної прокуратури
Запорізькою окружною прокуратурою встановлено, що за результатами проведених закупівель комунальне підприємство Запорізького району уклало із суб'єктом господарювання 7 договорів про закупівлю паливно-мастильних матеріалів.
Надалі Антимонопольний комітет України притягнув до відповідальності постачальника за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, спрямованих на спотворення результатів процедур закупівель.
Це стало підставою для захисту прокуратурою інтересів держави в суді шляхом звернення з 7 позовами про стягнення до бюджету понад 6,5 млн грн.
Аналогічний факт узгодженості дій під час тендерних закупівель послуг з експлуатаційного утримання автодоріг загального користування виявлено Пологівською окружною прокуратурою.
Наразі її прокурори в Господарському суді Запорізької області доводять недійсність договору поставки товарів на понад 3,6 млн грн, укладеного між Департаментом капітального будівництва ЗОДА та комерційною структурою, а також вимагають стягнути цю суму на користь держави. За вказаними позовами відкрито провадження у справах та розпочато судовий розгляд.
Нагадаємо, власник готелю уникав оплати за оренду землі громаді Запоріжжя.