![Появились детали задержания бердянского нардепа Александра Пономарева](/images/news/2023/07/325651.jpg?1690202418)
За даними слідства, народний обранець 25 лютого 2022 року вирушив із м. Києва до м. Бердянська Запорізької області та перейшов на бік ворога.
Перебуваючи на тимчасово окупованій території в м. Бердянськ, він організував здійснення підприємницької діяльності підконтрольних йому підприємств. Також він надавав допомогу ворогу в окупації міста.
Згодом народний депутат повернувся на підконтрольну українській владі територію. З Києва, він продовжував координувати діяльність перереєстрованих на тимчасово окупованій території Запорізької області підконтрольних комерційних структур.
Наразі триває проведення невідкладних обшуків з метою виявлення та вилучення електронної обчислювальної техніки та телефонів із доказами діяльності на користь ворога, з використанням підконтрольних компаній, а також комунікації з представниками окупантів.
Підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ДБР. Заходи з викриття проводилися ДЗНД СБ України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.