Резонансний випадок у відомому закладі Мелітополя - "38 чебуреків" у парку Горького.
І цього разу він пов'язаний зовсім не з поганою їжею або хамством персоналу.
Просто в кафе на літньому майданчику собака прокусив ногу дитині.
- Вийшли погуляти з дитиною, зайшли перекусити. Пішли замовляти, наша дитина з татом пішли за столик. Не дійшовши до місця з-під столу вибіг собака породи французький бульдог і прокусив ногу дитині. Дитина його не чіпала, реакція собаки була взагалі несподіваною, господиня собаки ніяк узагалі не відреагувала на цю ситуацію, навіть елементарно не вибачилася, що просто піддало нас шоку, ми попросили аптечку в персоналу цього закладу, обробили рани на місці та вирішили поїхати в лікарню, тепер нас чекає досить довге лікування. Хотілося б, щоб адміністрація цього закладу дослухалася до своїх відвідувачів, і не дозволяла пускати туди людей із собаками, щонайменше, без намордника, адже там відпочивають люди, діти!
У коментарях мелітопольці здебільшого стали на бік матері дитини та засудили поведінку господарів собаки. Утім, якщо заклад дозволяє відвідувачам приходити з собаками, то варто було б запровадити певні правила, щоб уникнути подібних випадків і заради блага своїх же клієнтів.
А ось проблема безпритульних собак, які не дають мелітопольцям життя вже третій рік через бездіяльність і байдужість окупантів - це ще серйозніше.
- Бездомних собак у місті стало ще більше. Став очевидцем, коли рух на перехресті по пр. Богдана Хмельницького паралізувала... собача зграя. Штук шість дворняг гавкали й кидалися на машини, бігали через проспект туди-сюди. Водії гальмували, сигналили, чекали. Весь цей собачий цирк тривав хвилин 15. Тепер бродячі собаки розважають гостей "столиці" Запорізької області, як любить говорити наш Балицький. Питання - а, де ж обіцяні Балицьким і Галиною Данильченко ловці бездомних тварин. Адже на всю цю роботу було виділено мільйони з бюджету Росії. А тут такий атракціон ганьби в курортному Мелітополі, - пише нам наш читач із Мелітополя.
Нагадаємо, що до окупації проблему вилову та стерилізації бродячих тварин почали вирішувати, створивши влітку 2021 року "Службу регулювання чисельності тварин".
А що ж робили окупанти. У центрі перетримки тварин організували військову базу. А коли від скарг людей уже й у "губернатора" Балицького у вухах заклало, він на третій рік окупації заявив, що на стерелізацію і вилов собак виділено 10 млн рублів. Судячи з описаної жителем Мелітополя ситуації з собачими весіллями в центрі "столиці", федеральний транш поповнив кишені чиновників.
А для народу було створено ширму у вигляді "громадської організації" в Бердянську - так званої служби захисту тварин, якою керує зрадниця Валентина Мамай. Саме на базі цієї організації працюють якісь волонтери, які, як показали на пропаганда-тв, за заявкою мелітопольців нібито приїжджають і забирають собак на стерилізацію.
У Мелітополі городяни стверджують, що ніякої масової стерилізації собак у місті не проводиться. Зате вранці на вулицях з'являються трупи тварин. З чого місцеві жителі роблять висновок, що псів просто труять, а бюджетні гроші кладуть собі в кишеню чиновники.
А про те, як насправді вирішується проблема бродячих собак окупаційною владою, мелітопольці описують так:
- Добрий день. Підкажіть, будь ласка, до кого потрібно звернутися з приводу бездомних агресивних собак, які кидаються на людей, а особливо на дітей? У які інстанції або установи? Просто випадки аж надто почастішали. Неможливо навіть просто прогулятися з маленькою дитиною, вони вже кидаються, не кажучи про те, що просто вийти з під'їзду і сходити в магазин.
- Нікуди, писала в адміністрацію, толку нуль.
- У нас, наприклад, на Шмідта щодня зграя собак залітає на подвір'я і розриває котів, раніше тільки вночі прибігали, а зараз навіть удень розірвали кошеня, і живе ця зграя якраз біля адміністрації, де теплотраса між стоянкою й адміністрацією. Вони некеровані, якщо хочуть рвати, хоч свисти, хоч стукай, хоч кричи - без толку!
- Біля магазину "парковий", зграя собак 7-10 голів. Не дають проїхати жодному велосипеду, кидаються навіть на машини, іноді й на людей, не кажучи вже про котів.
- У нас у дворі на бульварі прибилася зграя у двір, вночі неможливо спати, гавкіт стоїть. Увечері на людей кидаються. Удень десь бродять.
- А мені в адміністрації міста сказали, що нічого такого немає. Хто допоможе з цим? Сказали тільки безкоштовно стерилізувати зможуть і назад випустити.
До речі, звертатися зі скаргами в Мелітополі нині й нема до кого. Так званого губернатора Балицького в місті востаннє бачили місяць тому. А очільниця окупаційної влади Данильченко з народом у прямих ефірах спілкувалася тільки 2022 року і то кілька разів. Після незручних запитань лавочка показушної демократії швидко закрилася.