![Иван Федоров рассказал что нужно Запорожской области, чтобы пережить осенне-зимний период (видео)](/images/news/2024/07/354877.jpg?1720619814)
Фото ілюстративне
Влада Запорізької області вже готує регіон до холодів. Очільник ЗОВА розповів на брифінгу, про що вже подбали, чого не вистачає, а також про наступні дії влади Запоріжжя.
"Всі ми бачимо, що ми надскладно проходимо літній період в частині постачання електроенергії, тим паче готуємося до більш складного проходження зимового періоду", - заявив чиновник.
Соціальні заклади та об' єкти соціальної сфери.
Вся медицина Запорізької області вже зараз є резервне електричне живлення, якого буде достатньо щонайменше на три доби безперервної роботи. Таким чином у випадку блекауту, лікарні можуть постійно і повноцінно функціонувати. Електроенергія й вода буде.
Опалення в закладах охорони здоров' я.
"Минулої весни були грантово поставлені котельні, які ,нажаль, на сьогоднішній день не введені в експлуатацію. Наша мета, щоб не пізніше ніж 15 вересня всі котельні були підключені до централізованих мереж теплопостачання та резервного електроживлення", - повідомив Федоров.
Пункти незламності.
За словами очільника області, на території Запорізької області вже готується розгортання 400 пунктів незламності. Також готуються резервні місця для обігріву мешканців. Через тиждень влада повідомить містян, де ці пункти будуть розташовані.
Централізоване водо- та теплопостачання.
"Сьогодні ми проводимо з командою міста та командою Департаменту ЖКГ, Обленерго, Міськгазом раз на два дні наради для того, щоб забезпечити додаткову децентралізовану генерацію електропостачання. Ми розуміємо, що це десятки мільйонів євро. Саме тому ведемо перемовини з нашими донорами - UNICEF, UNDP, USAID, профільні міністерства, наші партнери-громади міст та регіонів. Абсолютно з усіх місць ми намагаємось стягнути резервне електроживлення, яким зможемо забезпечити критичні потреби", - сказав Федоров.
Вже є перші напрацювання. Іван Федоров анонсував публікацію тендеру концерну "Міські теплові мережі" на закупівлю обладнання, яке буде покритими донорами на більш як 80%.
"Для критичного виживання Запорізького регіону нам потрібно 100 мегават електроенергії. При тому що нормальна потреба 430 - 450 мегават. 100 мегават і ми будемо з водою та теплом і з погодинним включенням електроенергії в домівках та установах, - підкреслив чиновник.
За його словами для створення додаткових 100 мегават є два шляхи:
- газова генерація;
- ведуться перемовини з підприємствами та підприємцями, які можуть встановити собі додаткові джерела електро- та газогенерації.
Деякі підприємства вже законтрактували ці вироби й вони будуть встановлені найближчими місяцями.
Також влада Запоріжжя провела в понеділок нараду з усіма державними банками на території Запорізької області для кредитування ОСББ. Очікується на пільгове кредитування та надшвидке оформлення документів, обласна та міська влада видасть грант. Таким чином всі зможуть поставити собі додаткову генерацію.
"Це виклик, з яким ми всі маємо впоратись. Але всі ми маємо чітко для себе ідентифікувати, що зима прийде вже за лічені місяці і готуватись ми маємо наразі", - підсумував Іван Федоров.
Читайте також: У Запоріжжі з' являться додаткові укриття (відео)
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.