![Запорожье имеет долг в 590 миллионов гривен за разрушенный аэропорт](/images/news/2024/07/355369.jpeg?1721156629)
Запоріжжя має борг у 590 мільйонів гривень за кредитом, який надав місту Укргазбанк для будівництва аеропорту. Тепер термінал зруйнований внаслідок російських ударів у травні 2024 року.
Виконуюча обов'язки мера Запоріжжя заявила, що місто зараз веде переговори про "лагідну реструктуризацію" боргу, а також розглядає можливість передачі аеропорту в державну власність.
Новий термінал Запорізького міжнародного аеропорту відкрили у 2020 році. У травні цього року російська ракета Х-59 знищила запорізький аеропорт. Після початку повномасштабної війни "Укргазбанк", який надав кредит на будівництво аеропорту, збільшив термін кредитування до 2027 року.
13 липня під час панельної дискусії щодо відновлення міста обговорили питання боргу за кредитом запорізького аеропорту. За словами виконуючої обов'язки мера Запоріжжя Регіни Харченко, на червень 2024 року сума боргу за кредитом складає понад 590 мільйонів гривень. Наразі вони ведуть переговори про "лагідну реструктуризацію" боргу з "Укргазбанком".
Як виявилося, під заставу на отримання кредиту міська влада віддала стадіон "Славутич Арена".
"Зараз ми намагаємося увійти в таку більш лагідну реструктуризацію, поступово щось виплачувати. Але вони розуміють, що фактично ми платимо гроші за об'єкт, якого немає. Щодо застави, то підтримую ваші побоювання. Стадіон "Славутич Арена" не хотілося б віддавати у власність державного банку, тому що це наша комунальна установа і хотілося б, щоб далі так і було", – заявила на зустрічі Харченко.
За словами виконуючої обов'язки мера, вони розглядають можливість передати запорізький аеропорт у державну власність.
"Ми будемо співпрацювати з державою, щоб вона допомогла нам закрити це кредитне питання. Можливо, в контексті тривалої відбудови доцільно буде передати вказаний об'єкт до державної власності, тому що його утримання в умовах воєнного стану також коштує недешево", – сказала секретар міськради Запоріжжя.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.