![Мелитопольщина без света и воды из-за "сбоя" Ростовской АЭС - россияне говорят о взломе и об угрозе ядерной безопасности (фото)](/images/news/2024/07/355406.jpg?1721204041)
Масштабний збій стався в роботі Ростовської атомної електростанції в Росії. Вимикати світло почали в низці населених пунктів країни-агресора.
Відключення торкнулися й окупованого Мелітополя. На півдні Росії ввели тимчасові графіки обмеження енергоспоживання через збій у роботі Ростовської АЕС. Про це повідомляє російський «Интерфакс».
«В енергосистемі півдня Росії через збій у роботі генеруючого обладнання на Ростовській АЕС, в умовах підвищених навантажень на енергосистему, з метою збереження стійкості енергосистеми введено тимчасові графіки обмеження споживання на 1,5 ГВт», - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що енергоблок було відключено автоматично через неполадки на турбогенераторі. Ростовська АЕС постачає електроенергію в Ростовську, Краснодарську, Волгоградську області та Ставропілля РФ. За даними росЗМІ, через аварію кілька мільйонів людей залишилися без світла. У тимчасово окупованому Криму та Мелітопольщині також вимкнено світлофори, у місті виникли затори, діють вимкнення дві через дві години. Крім світла в населених пунктах зникла і вода.
- Віялові відключення електроенергії через збій у роботі генерувального обладнання зачепили частину Запорізької області. Наразі віялові відключення електроенергії застосовуються в Якимівському районі, окремих населених пунктах Мелітопольського міського округу та Мелітопольського району, - повідомив на своїй сторінці Є. Балицький.
За словами мелітопольців у багатьох зник сигнал телевізора ТВ2, інтернет і зв'язок. У декого досі немає світла і води.
- У півміста світла немає. Мабуть і вишка через це не працює. Радійте світлу мене і його немає. Я 4 години вже від спеки божеволію... холодильник розморожується...
- Щось скрізь стали пробої зі світлом відбуватися, знову людям свічки закуповувати.
- Дзвонили в Таврія енерго, вони сказали нічого не знають, коли дадуть електрику, вони до цього не причетні і не вони відключали.
- А Мені от цікаво, коли увімкнуть світло і коли це свавілля закінчилося?
- Це означає, що відключення будуть регулярними ??! Поки не налагодиться погода?
- Найкоротші терміни.... це як, - обурюються мелітопольці? Сидите без світла, та гаразд, нам не звикати, але в таку спеку, холодильники потекли, що накажете робити? Нікому з керівництва то не цікаво, головне попередили, а ви чекайте... З моря тихої погоди.
Пізно ввечері блок підключили до мережі, і обмеження в регіонах стали поступово знімати. За даними Міненерго Росії, наразі електропостачання окупованих регіонів частково відновлено. А ось російські пабліки дуже сумніваються в реальних причинах зупинки атомної станції і підозрюють, що йдеться про ядерну безпеку. Незрозумілий збій, після якого зникало світло в усій захопленій частині Запорізької та Херсонської областей, відбувався вже не раз.
- Однозначно можна говорити про загрозу ядерній безпеці, - пишуть російські воєнкори. Клас цифрового захисту атомних станцій такий самий як у бойової ядерної зброї. Якщо це не реальний збій у роботі, в чому я сумніваюся, то обмеження електропостачання триватиме більше тижня, з подальшим неприємним продовженням. Достовірно знаю, що в серпні 2022 року був злом серверів компаній ЛАЕС, тому...