В окупованому Мелітополі та прилеглих селах рашисти постфактум запровадили графіки погодинних відключень світла. Люди в 40-градусну спеку, які залишилися без світла, води і зв'язку, лають недбалість влади.
В окупованій Мелітопольщині, як і в Криму та низці російських міст, місцеві жителі залишилися без Ймовірною причиною є виведення з ладу одного з чотирьох атомних енергоблоків Ростовської АЕС. У соцмережах розганяють зраду мовляв росіяни приховують масштаби аварії як колись на Чорнобильській АЕС, начебто захоплений регіон накрила радіоактивна хмара і людям про це не повідомляють. На думку експертів, станцію вивели з ладу через санкції, тому що більшу частину необхідного обладнання росія не може виробляти самостійно і це було лише справою часу.
- Доручив оперативним службам та адміністраціям населених пунктів Запорізької області забезпечити всі умови для нормальної життєдіяльності за відсутності електропостачання, - відрапортував Є.Балицький.
Соціальні об'єкти та лікувальні установи під'єднані до генераторів і працюватимуть у штатному режимі. Але люди в 40-градусну спеку, які залишилися без світла, води і зв'язку, лають недбалість влади і вимагають внести ясність у те, що відбувається, і опублікувати чіткі графіки віялового відключення. А також вимагають забезпечити населення пунктами питної води і місць аварійної зарядки телефонів.
- - Яка може бути нормальна життєдіяльність без елементарного, світла і води?
- - Треба щоб були пункти підзарядки телефонів.
- - Якийсь аварійний запас води для нужденних.
Люди дивуються чому цілими днями села сидять без води, коли місто практично не відключають. Втім і в місті одні райони відключають, а центр ні.
Конкретики і графіків немає, як і оповіщення заздалегідь - адже проблема була очевидна. Не розуміють чому і чому окупанти хвалилися запуском вітряків у Ботієвому, але забезпечити потреби області в електроенергії області не можуть.
- Чому відключають тільки села? Щодня, а сьогодні не було світла 7 годин. Ні світла, ні води, ні зв'язку в таку спеку!
- - Я розумію, що віялове відключення необхідне, але чому не можна скласти графік і заздалегідь сповістити населення!!!! У мене пралка була ввімкнена (думаю, не тільки в мене), що тепер вручну досяривать. А вчора можна було поставити людей до відома?
- - По три години, а вчора цілих шість годин не було, і не факт, що три години світла не буде, знову, як зазвичай, шість годин світла не було!
- - У Садовому зараз немає світла, як надовго і коли чекати відключення наступного разу? Дайте графік! Хоч якось можна попереджати чи ми не люди?
- З приводу вимкнення електроенергії це взагалі кошмар якийсь!!! Як можна так наплювати на людей із сіл, у яких повно господарства і маленьких дітей. І не в кожному вибачте будинку є газ!!!! Води цілими днями немає!!! Нехай роблять тоді точний графік. Завтра комусь задумається на добу нам вимкнути і що далі???? Води немає, холодильники течуть, молочна продукція у людей кисне, спека неймовірна!!!!! дітей не нагодуєш, все кисне, в будинках дихати нічим. Складається враження, що в селах живуть не люди!!!(!((( З кожним днем все цікавіше стає, якщо так культурно висловитися. Прийміть, будь ласка, якісь заходи. Або хоча б скажіть, будь ласка, до яких пір це терпіти знущання???!!!!
Після тисяч скарг мелітопольців окупанти все ж опублікували графік відключення світла, але лише на сьогодні - 20 липня.
За їхніми словами, у період часу з 12:00 до 15:00 електроенергія буде відсутня в Мелітопольському та Веселівському районах, а саме в населених пунктах:
- Рясне, Семенівка, Новобогданівка, Світлодолинське, Ясна, Терпіння, Астраханка;
- Таврія, Новоуспенівка, Новоіванівка, Матвіївка, Схід, Астраханка, Борисівка, Оленівка, Тихонівка, Н-Філіпівка, Широкий Лан;
- Привільне, Промінь, Ясне, Берегове, Орлове, Степанівка, Відродження, Федорівка, Спаське, Обильне;
- Вознесенка, Тамбовка, Мирний, Рівне, Північне, Північне, Зарічне, Троїцьке.
З 15:00 до 18:00 споживачі п.м.т. Якимівка та прилеглих населених пунктів.
З 18:00 до 21:00 - споживачі п.м.т. Михайлівка, м. Василівка та прилеглих населених пунктів.
Що стосується районів Мелітополя, то по місту офіційної інформації про відключення від окупаційної влади немає.