![Мелитопольских предателей лишат всех наград и льгот](/images/news/2024/07/355707.jpeg?1721558597)
Деякі мелітопольці, які за української влади були відзначені нагородами та званнями, перейшли на бік ворога і прислуговують загарбникам. Справедливість буде відновлено з ухваленням нового закону.
Президент України Володимир Зеленський ініціював подання на розгляд Верховної Ради законопроєкту про позбавлення держнагород зрадників. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні.
"Мною ініційовано законопроєкт, здатний відновити справедливість саме в питаннях про те, кого ми поважаємо, а хто внаслідок своїх власних дій втратив право на будь-яку повагу від українців", - розповів Зеленський.
За його словами, цей законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України. Згідно з ними, державних нагород позбавлятимуть за популяризацію чи пропаганду держави-агресора або вчинення інших протиправних дій проти України.
Зеленський додав, що проєкт закону стосується тих, хто отримував звання Героя України, ордени "За заслуги" та нагороди, але перейшов на бік окупантів або взагалі перебуває на території Росії.
Потрібен правовий механізм реального позбавлення таких осіб усіх державних нагород України та почесних звань. Вони заслуговують лише на одне "звання": зрадники. А нагородою їм буде відповідальність перед Україною і нашими людьми за все вчинене проти України, проти нашої держави, проти нашої незалежності", - уточнив Зеленський.
Глава держави попросив Верховну Раду розглянути цей законопроєкт уже найближчим часом.
На сайті Верховної Ради вже з'явилася інформація про внесення законопроєкту.
Згідно з пояснювальною запискою, державних нагород позбавлятимуть осіб, засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини, кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Людина, позбавлена державних нагород, позбавляється права на всі права та пільги, передбачені для нагороджених осіб.
Нагадаємо, у Мелітополі спортсменів-колаборантів позбавили звань.