![Опустынивание началось: на Мелитопольщине в каналах уже нет воды, реки катастрофично обмелели (фото)](/images/news/2024/07/355805.jpg?1721653436)
Ще недавно родючий і квітучий регіон стрімко перетворюється на пустелю. Водойми Мелітопольщини пересихають, що тягне за собою знищення чорноземів.
Усе це наслідок дій російських окупантів, які захопили більшу частину Запорізької області. Після підриву Каховської ГЕС і скидання водосховища, система зрошувальних каналів перестала існувати.
Деякий час вода ще залишалася в найбільшому Магістральному каналі, але через спеку і відбір для поливу прилеглих полів, він також стрімко порожніє.
Більш дрібні канали Р-8 і Р-9, що беруть свій початок біля Якимівки, вже обміліли до ґрунту.
Неконтрольоване буріння свердловин призвело до виснаження горизонтів і падіння рівня води в річках регіону. Тілорухи окупаційної влади, спрямовані на розчищення, не принесли жодного результату, крім додаткового замулювання русел. Місцеві жителі кажуть, що на багатьох ділянках вода впала на 0,5-1,5 метра.
.
Про те, що півдню України загрожує опустелювання, вчені говорили відразу після знищення Каховського водосховища. Вирубка посадок на потреби рашистів і, як наслідок, посилення вітрів і підвищення температури прискорили цей процес.
Опустелювання - це поширена проблема деградації земельних ресурсів. Вона полягає в тому, що родючі землі перетворюються на пустелі, позбавлені вологи та рослинності. Унаслідок цього такі території стають непридатними для життя людей, а лише деякі види флори та фауни зможуть пристосуватися до життя в подібних умовах.
Мешканці мелітопольських сіл уже відчувають нестачу вологи і змушені різати худобу, бо її нічим поїти. Стрімко скорочується і вирощування сільгосппродукції.
Таким чином, Мелітопольщина через кілька років може перетворитися на субтропіки зі спекотним і сухим кліматом, де виживати буде можна з великими труднощами. Це повною мірою вписується в політику геноциду українського народу, яку принесли на нашу землю російські окупанти.