![Детей из Мелитополя заставиляют в летнем лагере кричать «Аллах Акбар» (фото, видео)](/images/news/2024/07/355807.jpg?1721651147)
Дітей із Мелітополя та інших ТОТ привозять до літнього табору в Чечні, де їх одягають у військову форму і вчать кричати «ахмат сила» та «аллаху акбар».
Мілітаризація українських дітей, яких заженуть у воєнізовані табори, вийшла на новий рівень. Тепер вони мають вихваляти Рамзана Кадирова, його батька, який вирушив до Кобзона, і чужих релігійних святих.
У міністерстві праці Чечні станом на осінь 2022 року повідомляли таке:
«На території Чеченської республіки функціонує чотири сучасні дитячі табори. Табір «Гірський Беной» у гірському Беное, на правому березі річки Хулхулау на околицях селища Автури - табір «Гірський ключ», на лівому березі річки Хулхулау на околицях селища Сержень-Юрт - «Світлячок», у станиці Шовківська - «Веселка». Їхня загальна разова наповнюваність близько 1800 дітей».
Взагалі практика не просто змусити дітей любити рашку, а ще й готувати з них майбутніх штурмовиків з'явилася одразу після окупації. Поїздки до Криму і в російську глибинку нібито для оздоровлення насправді виявляються перевихованням за схемами і методичками, які залишилися на столі у кремлівських кураторів з часів совка. Зі звіту лабораторії гуманітарних досліджень факультету охорони здоров'я Єльського університету на початку 2023 року стало відомо, що в Чечні діє мережа таборів для «ідеологічного перевиховання» та усиновлення українських дітей, викрадених окупантами. Там перебувають діти віком від 4 місяців до 17 років.
Дітей окупанти вивозили тисячами, насильно всиновлювали, за що путін і «дитяча омбудсменка» Львова-Бєлова отримали ордер на свій арешт від міжнародного кримінального суду.
Масштаби «перевиховання», тиску на батьків і самих дітей колосальні.
Не тільки Чечня стала місцем забору дітей. Маленьких мелітопольців вивозять у глибинку на болотах: Мурманськ, Чувашію, Бурятію тощо.
Діють військові табори не тільки в Чечні. Ми писали, як із мелітопольських дітей готують убивць у Волгограді в «Авангарді». Ідея створення центрів «Авангард» належить колишньому главі Міноборони Сергію Шойгу. Їх уже понад сто. За словами чиновників, їхня кількість збільшилася майже втричі за останні три роки. А в Чечні гебісти і чиновники рф тісно співпрацюють, крім іншого, з так званим університетом спецназу, куди також активно заганяють підлітків.
Та й на тимчасово окупованих територіях рашисти організовують бази підготовки найманців з юного покоління, як це було в Бердянську - у вкраденому таборі «Червона гвоздика». Його нині представники окупаційної влади називають другим «Артеком».
При цьому безпеку дітей ніхто, звісно ж, не гарантує. Нагадаємо, групу мелітопольців відправили відпочивати саме до сумнозвісної Любимівки (біля Севастополя), до дитячого табору «Алькадар». Пляжі Любимівки були закриті після обстрілів ЗСУ військового флоту РФ. Пізніше батьки скаржилися на те, що не можуть повернути своїх чад назад.
Ще один конфлікт стався на відпочинку в одному з таборів у Криму. Бєлгородські діти з ножами кидалися на українських однолітків.
Під виглядом турботи про здоров'я і відпочинок дітей, окупанти приховують справжні цілі, далекі від декларованих. Основне завдання цих «оздоровчих» поїздок - занурити дітей в ілюзію так званого «русского міра», піддати їх інтенсивній пропагандистській обробці і спробувати стерти їхню українську ідентичність.