![СБУ сообщила о подозрении начальнице "молодежного центра" в оккупированном Мелитополе](/images/news/2024/08/356722.jpg?1722605229)
Колишня "методистка" окупаційного "Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти", яка займалася розробкою "методичних" матеріалів для освітян окупованого Криму, очолила один із відділів так званого "Молодіжного ресурсного центру" в тимчасово окупованому Мелітополі.
Про це повідомляє Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя та Головне управління Служби безпеки України в АРК. За інформацією Центру журналістських розслідувань, підозрювана - Анна Володіна. Після початку окупації Криму росією зрадниця обійняла посаду "методистки відділу російської філології центру філологічної освіти" в окупаційному Кримському республіканському інституті післядипломної педагогічної освіти та стала "членкинею президії Ради молодих освітян при ЦС Профспілки".
Упродовж 2022-2023 років виступала на семінарах і форумах, де окреслювала вимоги та особливості реалізації "федерального державного освітнього стандарту" в загальноосвітніх навчальних закладах Криму. За даними слідства, Володіна займалася розробкою "методичних" матеріалів для педагогів загальноосвітніх організацій анексованого півострова. У цих "посібниках" вона викладала методики впровадження "патріотичного" виховання під час уроків російської мови та літератури.
"У лютому 2023 року вона увійшла до складу групи "експертів", які займалися оцінкою рівня впровадження освітніх стандартів держави-агресора в школах окупованого Криму. У 2024 році очолила один із відділів так званого "Молодіжного ресурсного центру" в тимчасово окупованому Мелітополі. Де займалася організацією масових заходів, під час яких дітям насаджувалася ідеологія рашизму та участь у молодіжних парамілітарних рухах РФ", - повідомили в СБУ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Нагадаємо, секретарка Мелітопольського окупаційного суду отримала підозру в колабораційній діяльності.