![Мир должен понимать, какая это угроза - Владимир Зеленский о ЗАЕС](/images/news/2022/08/296496.jpeg?1661462773)
Сьогодні вперше в історії зупинилася Запорізька атомна станція.
Спрацював аварійний захист енергоблоків – після того, як внаслідок російського обстрілу була пошкоджена остання робоча лінія віддачі потужності станції в енергосистему України.
Одразу спрацювали дизель-генератори, щоб дати енергію самій станції, підтримати її після зупинки.
Світ повинен розуміти, яка це загроза: якби дизель-генератори не ввімкнулися, якби після блекауту не спрацювали автоматика і наш персонал станції, то ми вже зараз були б змушені долати наслідки радіаційної аварії. Росія поставила Україну та всіх європейців за крок від радіаційної катастрофи.
Хочу запевнити всіх українців: ми робимо все, щоб не допустити аварійного сценарію. Але це залежить не тільки від нашої держави. Ключове – потрібен такий міжнародний тиск, який змусить окупантів негайно вийти з території Запорізької АЕС- каже президент України.
МАГАТЕ та інші міжнародні організації повинні діяти значно швидше, ніж зараз.
Кожна хвилина перебування російських військових на атомній станції – це ризик глобальної радіаційної катастрофи.