![В Мелитополе любителей узкого мира заставляют произносить клятву перед портретом Путина](/images/news/2022/09/299548.jpg?1664304654)
У Мелітополі зрадники стають у чергу за російським паспортом, сподіваючись залишити місто при наступі ЗСУ.
Серед перших, до речі, пішли за вовчим квитком наївні пенсіонери. Їх окупаційна влада переконувала в тому, що Україна скоро відмовиться від них і пенсію не платитиме, а для отримання російської пенсії їм потрібні паспорти держави агресора. Тепер люди похилого віку буквально зі сльозами на очах розповідають, які приниження їм довелося випробувати перед тим, як отримати «червону» книжку.
- Мало того, що відбитки пальців брали, так потім ще завели до окремого кабінету. Там на стіні великий портрет путіна висів. Нас було 3 чи 4 особи. Включили гімн рф, роздали всім роздруківки з текстом і змусили присягатися, як у суді. Я повинна була сказати, що присягаю любити свою батьківщину росію і захищати її... Загалом такого приниження я давно не відчувала, - розповідає пенсіонерка.
У Головному управлінні розвідки МО України нагадали, що отримання російського паспорта дає підстави зарахувати людину до колаборантів і посібників агресора. Ці особи понесуть відповідну відповідальність.
Раніше ми повідомляли про те, що у Верховній Раді України пропонують розглянути законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за примус та пропаганду для отримання паспорта Росії на тимчасово окупованих територіях агресором.