![На блок-посту в Васильевке оккупанты опят ввели новые правила для выезжающих](/images/news/2022/11/302847.jpg?1667467022)
Минулої доби з окупації через блок-пост у Василівці виїхали 157 людей. З них 38 мешканці Мелітополя та району.
Випускають окупанти виключно за перепустками, які необхідно отримати у комендатурі. У Мелітополі люди заздалегідь записуються у чергу. І охочих так багато, що черга вже на 5 грудня. Відповідно, дозволу на виїзд потрібно чекати майже місяць. Тож деякі жителі Мелітополя оформлюють «аусвайс» у Василівці.
- Їхали спеціально до Василівки та оформляли всі документи. Дзвінок від адміністратора, який приймав наші заявки на виїзд, надійшов за 4 дні. Приїхали до Василівки на блок-пост і того ж дня нас випустили. Колони формують по 20 машин, речі все дуже активно доглядають – шмонають усе, телефони переглядають. Військові вимагають відключити геолокацію у тих, у кого вона включена. Раніше такого не було. Для чого це потрібно навіть не знаємо, – розповідає один із жителів Мелітополя, який виїхав з окупації.
Нині з Мелітополя виїжджають здебільшого сім'ї з дітьми та люди похилого віку. Випускають усіх, у тому числі чоловіків до 35 років. Головне офіційно оформити перепустку. Їі не видають у паперовому вигляді – просто включають до списків. Натомість тепер немає стовпотворення на АЗС, як було раніше і люди не ночують у черзі на трасі.
- Допитуються особливо до кого їдиш та яка мета. Людям доводиться говорити, що до лікарні, чи до дітей. Звісно, потрібно вказати дату повернення. Її всі пишуть просто так, щоби відчепилися, - розповідає мелітополець.
Раніше ми повідомляли, що на блок-посту у Василівці деяких громадян уже перестали впускати на окуповану територію. Так, до Мелітополя не пускали молоду жінку. Офіційна причина відмови звучить так: «політичні та суспільні погляди, а також у зв'язку з воєнним станом». Отже, Мелітополь став таким собі гетто рашистів.