![Россияне назначили "министра культуры" в оккупированном Мелитополе (фото)](/images/news/2022/12/307005.jpeg?1671537506)
Уродженець Мордовії, ексдепутат, кандидат від "Єдина Росія" до Євпаторійської міськради, директор муніципальної установи "Малий Єрусалим" у Криму. Все це про нову посадову особу з культури та туризму у захопленому окупантами Мелітополі.
У листопаді російська окупаційна влада призначила нового "міністра культури, спорту і туризму" в окупованій частині Запорізької області. Ним став росіяни Радик Ісякаєв. "Запорізький центр розслідувань" дослідив його біографію та розповідає хто він і що планує цей російський призначенець на узбережжі Азовського моря.
Робота "міністра" та план Росії. Росія стверджує, що має великі плани на окуповані території України. Зокрема, розвиватиме туристичний бізнес на захоплених курортах Запорізької області. Не гаючи часу, окупанти завозять своїх російських призначенців, влаштовують семінари та розробляють проекти.
Одним із таких росіян є новий "міністр культури та туризму" - Радик Ісякаєв. Приблизно через місяць після його призначення, Ісякаєв заявив, що зараз готує проект «Спортивна коса Федотова», який включає забудову готелями, таборами та оздоровчими центрами берега Азовського моря поряд з Федотовою косою. Розробка ведеться за участю Мінспорту РФ та окупаційної влади Республіки Крим.
– Нам дуже цікавий досвід Республіки Крим. Наразі ми працюємо за дорученням керівництва Запорізької області над створенням туристичного кластера "Азовське узбережжя". У майбутньому я впевнений, це буде курорт світового рівня”, – розповів Ісякаєв.
До цього Радик Ісякаєв возив співробітників туристичної галузі із Запорізької області до інформаційного туру Кримом. Про що говорили російські ЗМІ. У сюжеті "Крим 24" Ісякаєв виступає у ролі Міністра.
Хто такий Радик Ісякаєв?
42-річний Ісякаєв є уродженцем Мордовської Республіки. Виріс і навчався у селі Лямбір. З'являтися у публічному просторі почав у 2011 році, коли балотувався до Ради депутатів Лямбірського муніципального району. На той момент відзначав себе підприємцем.
Пізніше, 2016-го балотувався від "Єдина Росія" до Державних Зборів Республіки. А ось через три роки, 2019-го, чоловік з'явився у списках кандидатів на депутатське крісло вже в анексованому Криму. Тоді до Євпаторійської міської ради, знову ж таки від "Єдина Росія".
У той же час місцем роботи вказував Муніципальний заклад "Малий Єрусалим", де обіймав посаду директора. "Малий Єрусалим" - це створений росіянами в Євпаторії в 2014-му заклад, який окремо займає однойменний туристичний маршрут, який включає низку історичних пам'яток міста.
Після призначення Ісякаєв став частіше з'являтися в інформаційному просторі та звітувати про свою роботу. Ось, наприклад, у жовтні 2019 року на сторінці центру опублікували повідомлення про вітання вченої з Євпаторії.
Ймовірно, що до приїзду на захоплені Росією території Ісякаєв був у Саранську. Наприклад, на початку 2019 року він став героєм сюжету про затримання злочинця. За інформацією, російських журналістів він голими руками затримав злочинця та відібрав холодну зброю до приїзду поліції.
У матеріалі додали, що чоловік займався вихованням молоді. Разом із жителями встановлював хокейну коробку та дитячі майданчики. Також він є експертом палати молодих законодавців при раді федерації та членом Правління регіональної національно-культурної автономії татар Мордовії "Якташлар" ("Земляки").
Наразі Ісякаєв у соцмережах розповідає про роботу в Запорізькій області, виставляє фото з українськими дітьми з окупованих територій тощо.