![В Запорожской области после "депортации" рашистами пропал мужчина (фото)](/images/news/2023/02/312298.jpg?1676809136)
Російські загарбники офіційно узаконили примусову депортацію проукраїнськи налаштованих жителів Запорізької області.
Нагадаємо, що псевдо-губернатор Є. Балицький за вказівкою Кремля видав нелюдський і неконституційний "указ", за яким до жителів окупованої території Запорізької області може бути застосовано примусове видворення за межі області. Рішення про видворення призначає не суд, а військова комендатура, а "обвинувачений" має впродовж доби покинути підконтрольну окупантам територію.
Такої депортації людину можуть піддати за незгоду або невдоволення окупаційною владою і діями армії РФ, участь в акціях протесту, "поширення української пропаганди", заклики не брати участь у "референдумі" або спроби саботувати його - загалом усе, що можна позначити визначенням "перешкоджання роботі" окупаційного режиму. За час дії указу вже було виселено десятки людей.
Деяких людей вивозять до Росії, Білорусі та території окупованого Криму. За останні кілька місяців лише одиниці з тих людей, яких на камеру нібито "відпустили" на підконтрольну Україні територію, справді дійшли до першого українського блокпосту і опинилися в безпеці. Усі інші після таких відео знову безслідно зникали і про їхню подальшу долю не було жодних звісток.
Вкотре стало відомо, що після насильницької депортації зник житель Токмака, понад місяць про його долю нічого невідомо.
- Це мій рідний дядько - Іванов Віктор Михайлович. Проживав і працював у м.Токмак, майстер виробничого навчання ДНЗ "Багатопрофільний центр ПТО" , - пише племінниця зниклого чоловіка. 30 листопада 2022 року його забрали з дому військові рф. Після того ми його не бачили. Знаємо що 17.01. його "депортували" до Запоріжжя, але ніхто його там не бачив. Після цього ми втратили з ним зв'язок. Якщо ви володієте будь-якою інформацією про його місцезнаходження або ви чи ваші знайомі бачили мого дядька, благаю вас напишіть мені. Мій мейл [email protected].