![Оккупанты в Запорожской области заставляют украинцев регистрироваться на сервисах госуслуг для дальнейшей выдачи повесток](/images/news/2023/04/317647.jpeg?1682191583)
росіяни змушують мешканців окупованих територій Запорізької області реєструватись на онлайн-сервісі «Госуслуги» для «голосування» на так званих «виборах до місцевих рад», які росія планує провести у вересні 2023 року.
Таким чином окупанти хочуть створити пропагандистський привід про небувалий інтерес серед місцевих до «політичного життя РФ».
Центр Національного Спротиву закликає ігнорувати реєстрацію й не встановлювати ворожі додатки на телефон — вони можуть бути використані для стеження за власником гаджета.
Особливо важливим також є той факт, що 11 квітня держдума рф у досить спішному порядку ухвалила так званий «закон про електронні повістки».
Відтепер повістка громадянам рф буде автоматично вважатися врученою через 7 днів після її розміщення у спеціальному реєстрі. Російські опозиційні правозахисники наголошують, що єдиною можливістю НК потрапити під електронні повістки є видалення облікового запису в «Госуслугах».
В той же час російська влада повідомляє, що після ресторації в «Госуслугах» видалити аккаунт є не можливим, також після запуску реєстру повісток вони будуть автоматично вважатися врученими через 7 днів після публікації там. З моменту вручення повістки громадянам буде обмежено виїзд із рф.
В умовах прихованої мобілізації на тимчасово окупованих територіях закликаємо мешканців Бердянська не реєструватися в російському сервісі «Госуслуги», оскільки загарбники на місцях можуть вдаватися до різних маніпуляцій для виконання вказівок кремля.
Нагадаємо, окупанти змушують бердянських лікарів становитись на військовий облік.