![Сделают ли оккупнаты «жест доброй воли» из Мелитополя и всего юга Украины – Роман Свитан (видео)](/images/news/2023/04/317648.jpg?1682192119)
Наприкінці минулого тижня на Запорізькому фронті ЗСУ почало проводити тактичну глибинну розвідку боєм по деяких позиціях ворога. Це дає надію жителям тимчасово окупованого Мелітополя на наближення звільнення території.
Крім того, ЗСУ продовжує ліквідовувати логістику російської армії в тилу. На станції Федорівка, у Мелітополі на території депо на початку квітня у окупантів вибухали підстанції та виробничі бази.
Підриваються мости, командні пункти, склади в районі Мелітополя, Маріуполя, Бердянська, Токмака. Таким чином почалася підготовка до наступальних дій української армії. За словами полковника запасу і військового експерта Романа Світана, така підготовка, як правило, ведеться за 2-3 тижні до основних наступальних дій.
- Думаю, що до 6 травня, дати проведення церемонії коронації короля Великої Британії Карла III, у нас уже будуть якісь результати і ми покажемо застосування британських танків "Челленджерів", як вони перемелюють російські війська, - прокоментував Роман Світан у програмі "Сейчас".
Відповів військовий експерт і на найпоширеніше запитання жителів Мелітополя. Чи може так статися, що окупанти без бою здадуть Мелітополь.
- Це буде залежати від розвитку наступальних дій ЗСУ. Інформаційний посил ворога - оголошення про завершення СВО і про перехід у глуху оборону з пропозицією про перемир'я. Це вони можуть оголосити. А ось відхід із Херсонського та Запорізького напрямку буде викликаний виключно динамікою нашого руху. Якщо наступальний рух українських військ буде динамічним, то росіяни оголосять про свій вихід із Херсонської та Запорізької областей, - прокоментував полковник запасу.
Прогнозується, що з Херсонської області ворог може відійти в бік Криму, а з Мелітополя та інших населених пунктів Запорізької області - у бік Маріуполя на Донбас. До слова, експерт вважає, у разі стрімкого контрнаступу, ворог може навіть і не встигнути оголосити про відведення своїх військ, а просто тікатиме.