![Еще 2 профессиональных училища, эвакуировавшихся из Мелитополя, останавливают работу (видео)](/images/news/2024/07/356271.jpg?1722104435)
У Запоріжжі з 2 серпня цього року призупиняють свою діяльність 2 професійні училища, які були релоковані з Мелітополя та зареєструвалися на українській території.
Обидва училища аграрного профілю. Про це на брифінгу повідомила директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна.
СТАТИСТИКА
У Запоріжжі на початок навчального року 2024-2025 - 28 профтехучилищ
- 16 з них релоковані з окупованих територій Запорізької області
- 9 училищ цього року призупиняють свою діяльність
- 2 училища, які тимчасово закриваються, з Мелітополя
Із трьох училищ сільськогосподарського профілю, які підпорядковані Міністерству освіти України, продовжить роботу Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти, каже Бухаріна.
З нового навчального року не працюватимуть:
- Мелітопольське вище професійне училище
- Мелітопольський професійний аграрний ліцей
Причин припинення роботи кілька:
- Складність поведінки набору студентів з урахуванням того, що в Запоріжжі достатньо училищ аналогічного профілю.
- Відсутність матеріально-технічної бази для проведення практики. Без верстатів і проходження практичних занять отримати диплом про професійно-технічну освіту неможливо.
- Велика частина студентів або викладачів залишилися на тимчасово окупованій території. І вони не можуть проходити і проводити практику. Дистанційно трактористів, інструментальників, зварювальників навчити неможливо.
Мелітопольське вище професійне училище має 107 дітей на кінець навчального року. 87 педагогів і лише 2 з них у Запоріжжі, 70 у Мелітополі, решта - за кордоном, - наводить приклад Людмила Бухаріна. - Якщо колектив роз'їхався або багато хто залишився в окупації, то відновити роботу складно. Плюс училища дублювали одне одного. У Запоріжжі є свої училища, які навчають студентів таких самих професій. А ось Михайлівський ВПУ Василівського району успішно працює - колектив такий серйозний, що знайшли бази для проведення практики не тільки в Запорізькій області, а й у Київській. Там були їхні студенти і вони у Київській області проходять виробничу практику.
Є серед релокованих училищ й інші успішні історії. Приклад Дніпрорудненського - майже всі співробітники виїхали в Запоріжжя, змогли перезапустити свою діяльність. Розташувалися на базі інших училищ Запоріжжя і мають можливість користуватися навчальними базами цих училищ, проводити практику для своїх студентів, домовляються про проходження практики з підприємствами Запоріжжя. І навіть отримали європейський грант.
Що буде зі студентами та педагогами?
Якщо учбовий заклад призупиняє свою діяльність, студентам, які залишилися на окупованих територіях, пропонують взяти академвідпустку до закінчення воєнного стану в Україні.
Тих, хто виїхав, переводять в інші навчальні заклади подібного профілю разом із викладачами та майстрами виробничої практики.
Багато педагогів уже знайшли собі роботу - майстри в Україні в дефіциті. Тим, хто не працевлаштувався ще в департаменті обіцяють надати допомогу.
Раніше голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров повідомив про те, що Мелітопольське медичне училище теж призупиняє свою роботу. Його приєднують до Запорізького медучилища.
Мелітопольських студентів і освітян переводять у профільний обласний навчальний заклад.