![Мелитопольцы открыли в Запорожье новый образовательный центр для детей из оккупации (фото)](/images/news/2024/07/356323.jpg?1722181675)
У Запоріжжі відкрився новий освітній центр для дітей з родин внутрішньо переміщених осіб. Відвідувати його можуть мелітопольські діти.
Тут пропонують дітям віком від 6 до 16 років надолужити шкільну програму, зняти психологічну напругу та долучитися до цікавих майстер-класів, творчих та розважальних заходів.
Заняття проводяться безоплатно, що є важливим для родин, які не можуть дозволити собі платні школи та дитячі садки, повідомляє портал «Відбудова. Запоріжжя».
Як працює освітній центр для дітей ВПО у Запоріжжі
Команда центру – вчителі, соціальні працівники, адміністратори працюють тут на волонтерських засадах і майже всі вони є переселенцями з Мелітопольської громади. Одна з педагогічних працівниць Наталія Козуб довгий час працювала вчителем інформатики-математики в Мелітопольській гімназії №23. Після повномасштабного вторгнення вона разом з колегами та колежанками виїхала до Запоріжжя. Зараз вона проживає в гуртожитку у Запоріжжі, бо її рідне місто – Нікополь знаходиться під постійними обстрілами та поки вона не може повернутися додому.
Розраду Наталія знаходить у спілкуванні з дітьми. Вона продовжує викладати онлайн у школі, а тепер завдяки освітньому центру, може навчати дітей віч-на-віч в безпечному просторі в центрі міста, до якого зручно добратися з будь-якого району Запоріжжя.
«В хабі я працюю саме за моїм напрямком – програмування, інформатика, робототехніка, 3D-друк, 3D-моделювання. А ще допомагаю іншим колегам. У нас тут займаються діти абсолютно з різних громад. Для учнів дуже важливим є живе спілкування, якого вони були позбавлені спочатку через коронавірус і необхідність дистанційного навчання, а пізніше через повномасштабне вторгнення. Тут у нас є можливість забезпечити офлайн-зустрічі, різноманітні майстерки, гуртки, позашкільну роботу».
Раніше освітяни базувалися у приміщенні простору допомоги «Саме тут». Ще з 2022 року вони побачили запит на роботу з дітьми, бо всі освітні заклади були закриті, а залишити дітей переселенцям в чужому місті не було прости з ким. Тоді з’явилася ідея проводити певні заняття з дітьми в гуртках, але це було можливим до квітня 2024 року, допоки простір допомоги не постраждав під час ворожої атаки.
Тоді вирішили шукати окреме безпечне підвальне приміщення. Будівлю для центру орендували за підтримки Мелітопольської громади, ремонт робили працівники власними силами, а все обладнання було закуплено за кошти міжнародних донорів в рамках гранту.
Як зарахувати дитину до освітнього хабу у Запоріжжі
Освітній процес в хабі умовно поділено на формальну та неформальну освіту. В першій половині дня діти вивчають основні предмети зі шкільної програми, а в другій – беруть участь в інтерактивних заходах, арттерапіях та тренінгах.
Адміністраторка освітнього центру для дітей ВПО у Запоріжжі Тетяна Колісник зазначає, що максимально центр може вміщувати одночасно до 50 дітей. Заняття зараз розбиті на дві зміни, що дає можливість охопити до 100 учнів. Найбільша група – це діти молодшого шкільного віку, яких батьки, що працюють, не можуть лишити наодинці.
Алгоритм зарахування вихованців наступний: батьки записують дітей, педагоги проводять моніторинг рівня їх знань, а після викладачі підлаштовують під них освітню програму. В другій половині дня триває неформальна освіта — діти навчаються комунікувати один з одним в ігровій формі, з арттерапевтичними методами.
Окрім навчальних занять, у центрі проводять:
- спортивні активності,
- кулінарні майстер-класи,
- творчі заняття,
- дітей знайомлять з 3D-моделюванням, робототехнікою та основам дизайну.
Так, вчитель інформатики Мелітопольської гімназії №4 Олександр Ченцов має декілька груп дітлахів, яких він знайомить з особливістю 3D-моделювання та 3D-друком. У день нашого візиту діти як раз працювали над створенням віртуальної 3D-моделі розумного будинку. Такі додаткові заняття допомагають дітлахам креативно мислити, працювати в команді та втілювати у життя власні ідеї та проєкти.
Освітній центр для дітей ВПО у Запоріжжі: адреса, контакти та графік роботи
- Адреса освітнього центру: Проспект Соборний, 143
- Час роботи: з пн-пт з 9.00 до 18.00
- Контакти: +380 (68) 3672811
- Email: [email protected]