![В Мелитополе вырос спрос на справки о серьезных болезнях - стала известна причина](/images/news/2024/07/356382.jpg?1722251166)
Пенсіонери Мелітополя дедалі частіше стали звертатись до лікарів з проханням видати їм довідку про хворобу. Таким способом вони хочуть допомогти своїм дітям.
Люди, які залишаються в окупованому Мелітополі, просять лікарів міської поліклініки (в народі називають "зеленкиою") виписати довідки про наявність серйозної хвороби. Потім ці довідки через перевізників, або тих, хто виїжджає з окупації передають закордон або в Україну. Роблять довідки, аби їхні рідні пройшли фільтрацію у Шереметьєво і потрапити до окупованого міста - провідати батьків або переоформити нерухомість, щоб вона не стала «безхазяйною».
- Востаннє знайомій моїй сказали, що ніякої довідки їй не нададуть. Бо, по-перше, вона працює в дитячому садочку, а значить, має бути здоровою. А по-друге, такими довідками в Шереметьєво росіян не підкупити. Там не пропускали синів навіть до смертельно хворих батьків. Не те, що проблеми з щитовидкою чи цукровий діабет, - розповідає жителька Мелітополя.
Так, дійсно, це не смертельно. Але здолати шлях у 5-7 днів, щоб побачити дітей, онуків, для людей із такими діагнозами вкрай важко. Саме тому мелітопольці зараз насідають на своїх сімейних лікарів, щоб ті посприяли їхній зустрічі з найріднішими людьми.
Проходити фільтрацію в Шереметьєво все складніше. Заборонити в’їзд можуть будь-кому, а фсбшникам в аеропорті нічого не доведеш, їм начхати на причини повернення. Не пропустити можуть навіть відкритих шанувальників «рускаго міра». Не допомагає і наявність роспасорта. Окупанти не вважають українців своїми, попри декларацію політики про «адін народ» і підозрюють всіх і кожного у тероризмі проти росії. А якщо ще й з’ясують, що у когось в Мелітополі у власності є житло, шанс пройти фільтрацію знижується майже до нуля.
- Шереметьєво??? Та людей ще в Білорусі завертають... – пишуть мелітопольці.
Так і є. Не те, щоб пройти фільтрацію, а взагалі дістатися до Шереметьєво стає все складніше. Польща збирається закрити кордон із Білоруссю, як це зробила Фінляндія з кордоном рф і робить Естонія. До речі, випадків, коли українців не пропускають і депортують цілими автобусами у Білорусі стає все більше.
Як виїхати з ТОТ:
- скористатись пунктом пропуску Колотилівка (рф) - Покровка (Україна). При перетині зустрічають волонтери. Детальніше тут.
- ГО «Крим SOS» – +38 063 077 16 19; +38 096 224 01 23, +38 095 277 53 55 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber); [email protected];
- Онлайн-платформа з інформацією щодо перебування українців за кордоном, їх повернення в Україну, програм підтримки щодо житла та інше за цим посиланням.
Всі шляхи виїзду з окупації через 2 гуманітарні кордони: Колотилівка (рф) – Покровка (України), Мокрані (Білорусь) – Доманове (Україна), а також через країни Європи, дивіться за посиланням.