![Расселяла в дома оккупантов: под Мелитополем разоблачили еще одну коллаборантку (фото)](/images/news/2023/04/318030.jpg?1682582371)
45-річна мешканка Пришиба добровільно пішла на співпрацю з російськими загарбниками на території Михайлівської ОТГ. Колаборантка обійняла посаду секретаря селищної ради, збирала інформацію про будинки, власники яких виїхали на підконтрольну Україні територію, і незаконно розселяла в них військових рф.
Як повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі, після окупації Василівського району почала працювати в незаконному органі влади, створеному на території Михайлівської об'єднаної територіально громади. Окупанти призначили жінку на посаду "секретаря адміністрації територіального управління Пришибської селищної ради".
Вона вела облік мешканців селища міського типу, які виїхали на підконтрольну Україні територію, щоб згодом у їхніх квартирах селити російських загарбників. За процесуального керівництва прокурорів Василівської окружної прокуратури підозрюваній повідомлено про підозру у колабораціоністській діяльності, відповідно до ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
У разі, якщо вам відомі факти співпраці будь-яких осіб з окупантами Мелітополя, просимо анонімно подавати зазначену інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на електронну скриньку @RiaMelitopolTV. Детальніше про можливі форми співпраці з окупаційною адміністрацією та формат надання інформації - у чат-боті Мелітопольської міської ради: Вкладка "Повідомити про колаборанта".
Нагадаємо, для мелітопольських зрадників сьогоднішній ранок видався зовсім недобрим, а для одного з колаборантів - і зовсім останнім. О 5.15 на вулиці Героїв України пролунав вибух. Біля під'їзду будинку №67 спрацював саморобний вибуховий пристрій - партизани підірвали 42-річного Олександра Міщенка, який втратив свідомість поліцая. Ще один поліцай після події в лікарні.