![В Мелитополе и на других оккупированных территориях таксистов оккупанты сделали своими тайными агентами – Маляр](/images/news/2023/06/321398.jpg?1685967474)
У Мелітополі за право працювати на ринку перевезень у фірмах таксі фсбшники вербують водіїв. Вони фактично стають їхніми агентами.
Водії здають кого, куди і коли доставили за адресою, які розмови ведуть пасажири. Часто для того, щоб вивести на бесіду, таксисти самі змушують клієнтів спілкуватися на нав'язану ними ж тему. Наприклад, починають критикувати окупаційну владу, обзивати російських загарбників. Якщо пасажир підтримує дискусію і в емоціях розповідає про те, як він ненавидить росію, такого пасажира ФСБшники "беруть на олівець". Тож людина може й не знати, що причиною обшуку в її домі могла бути банальна і на перший погляд безневинна бесіда в таксі. Серед донощиків, до речі, багато не місцевих - приїхали з ЛДНР, Криму.
Днями ми навіть повідомляли про те, що в Мелітополі таксист здав пасажира в комендатуру за те, що той телефоном нецензурно відгукувався про гауляйтера Балицького, якый організували евакуацію, вважай, крадіжку дітей у рф.
Розширення агентурної мережі рашистами на тимчасово окупованій території України підтвердила і Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України:
- З цією метою російські так звані правоохоронні органи примушують місцевих підприємців, пов'язаних з наданням населенню транспортних послуг, зокрема простих перевізників і таксистів невідкладно звітувати про виявлення осіб з проукраїнськими настроями та будь-які порушення окупаційного режиму.
У разі ухилення від виконання таких зобов'язань окупанти негайно забороняють діяльність місцевих транспортників.
Минулого тижня цього року попередження про припинення дії договорів на здійснення транспортних перевезень з причин недотримання зобов'язань отримали низка місцевих підприємств та окремих перевізників. Водночас на ринок транспортних перевезень на тимчасово окупованій території дедалі більше залучаються виключно російські підприємства, - ідеться в повідомленні Маляр.
До слова, у Мелітополі керівниця однієї з фірм "Таврія-таксі" і в мирний час допомагала російським компаніям налагодити роботу в анексованому Криму. Сьогодні вона перереєструвала бізнес за російським законодавством.
До написання доносів з метою виявлення "ворогів" окупанти заохочують мелітопольців гривнею - за інформацію, що може призвести до "затримання" диверсатів, рашисти платять 500 тис. "дерев'яних", принаймні, обіцяють.
Однак далеко не всі, хто працює в таксі, погоджується працювати на підстановках у рашистів. Тож висновок для всіх пасажирів один: не піддавайтеся на провокаційні розмови водіїв і не наражайте себе на небезпеку.
Раніше ми повідомляли про те, що за наказом ФСБ на окуповану територію Запорізької області завезли молодь із Криму. Спеціально навчені молоді хлопці та дівчата з'ясовуватимуть настрої у населення, викликаючи їх на розмови про політику, війну і життя "при росії".
Не виключено, що агенти прикидатимуться українськими патріотами, які нібито шукають своїх. Чи треба говорити, що всіх, хто висловить невдоволення або заявить про очікування звільнення, буде взято на олівець, а відомості передадуть кураторам.