У Мелітополі та Мелітопольському районі патріоти продовжують виводити на чисту воду любителів "русского мира" тієї чи іншої міри "ватності".
Особливих зусиль у цьому питанні докладають телеграм-канали "Суки Мелітополя" та "Якимівка".
Почнемо з молодих. 18-річний Олег Конопельцев донедавна проживав у Мелітополі. Після окупації міста вступив до "російської" школи і закінчив її.
- Яро підтримує рф, погрожує проукраїнським людям. Його батьки, Конопельцева Лариса та вітчим Павленко Андрій, так само налаштовані вкрай проросійськи, - розповідають жителі Мелітополя.
Олег Конопельцев
Однак зараз, мабуть, з великої любові до русского міра, Олега відправили тимчасово пожити в Криму.
Здається, батьки вважають, що Криму деокупація не торкнеться. І дуже даремно.
- Ось власне і вся історія. Вона про те, що якщо зараз про когось немає повної інформації, то вона з'явиться в правоохоронних органах після деокупації, незважаючи на вік і соціальний стан.
Також і патріоти, і українська влада нагадують: протягом року після звільнення все населення, що залишилося на окупованій території, пройде ретельну перевірку на предмет співпраці з ворогом.
Наступна - мешканка Якимівки Мелітопольського району Ірина Дедушева. Разом із чоловіком Василем, як пише телеграм-канал "Якимівка", була "позитивно налаштована на співпрацю росіянами". Також повідомляється, що з проукраїнськи налаштованими земляками Ірина лає окупантів, а з прихильниками "русского мира" - навпаки, Україну.
- Разом із чоловіком "крутили" все літо 2022 року схеми з дерибану сільгосппродукції. Щойно ЗСУ деокупували Херсон, Ірина трохи замислилася, почала поводитися тихіше... Іра... разом із Василем вчать сценарій, як виправдовуватимуться перед СБУ: "нас змусили", "ми виживали".
Василь та Ірина Дедушеви
Повторимося: так це чи не так, вирішувати виключно законним представникам української влади. Але ось за те, що вимушені біженці, які повернулися додому, будуть лояльні до таких персонажів, не поручимося.
Що дивно: діти сім'ї Дєдушевих перебувають на підконтрольній Україні території та їх часто обстрілюють ті самі військові рф, які окупували Якимівку.
Наостанок розповімо про Ларису Єрмакову. Вона, як пише той самий телеграм-канал "Якимівка", за окупантів отримала посаду завуча школі в Атманаї (Кирилівська ОТГ).
Лариса Єрмакова
Якщо цей факт підтвердиться, то Ларисі доведеться відповідати перед законом. Одна справа - "тихо-мирно" підтримувати русскій мір, а зовсім інша - співпрацювати з рашистами.
У разі, якщо вам відомі факти співпраці будь-яких осіб з окупантами Мелітополя, просимо анонімно подавати зазначену інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на електронну скриньку @RiaMelitopolTV. Детальніше про можливі форми співпраці з окупаційною адміністрацією та формат надання інформації - у чат-боті Мелітопольської міської ради: Вкладка "Повідомити про колаборанта".