![Перед подрывом дамбы на Каховской ГЭС мелитопольский гауляйтер Е. Балицкий пообещал сделать «сюрприз» (видео, фото)](/images/news/2023/06/321597.jpg?1686170485)
Це геноцид Українського народу. Фото libkos
Здавалося, межі цинізму російських загарбників, які розстрілюють мирне населення і влаштовують тортури практично в кожному місті України, включно з Мелітополем, немає.
Але гіршими за російських окупантів можуть бути тільки свої ж зрадники. Серед них екс-нардеп ВР України, так званий т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький.
Так, кілька тижнів тому цей зрадник в ефірі пропаганда-ТБ зізнався, що російська армія мінує поля на Запорізькому фронті і поскаржився на ЗСУ, які нібито топлять їхні мінні поля. Хоча логіки в словах гауляйтера нуль з огляду на те, що всі заміновані ворогом поля і водойми (зокрема канали), знаходяться на підконтрольній рашистами території.
Але Балицький, як це він зазвичай любить, так увійшов у раж, що проговорився про злочинний план росії проти людства.
- Противник використовує ресурс - воду. У нас зараз 17, 05 рівень води в Дніпрі, і ми розуміємо, що вони спеціально піднімають його, щоб затопити поля, які знаходяться на лівому боці Дніпра. Але на їхню хитрість ми відповімо своєю. Якщо вони думають, що вони таким чином знищили мінні поля на лівій стороні, то на них чекає великий сюрприз, - хизувався тоді в ефірі росТБ зрадник.
91111" data-width="100%">
А 6 червня тижнів цей підступний план здійснився - росія підірвала дамбу на Каховській ГЕС. Балицький навіть не зрозумів, що рашисти, традиційно, бажаючи зупинити контрнаступ ЗСУ, самі потраплять у пастку і обернуть гнів усього людства проти себе.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр оцінила цей теракт рф так:
- Цілеспрямований підрив дамби був здійснений російськими окупантами аби призупинити процес деокупації Силами оборони України та змістити вектор уваги суспільства з подій, що відбуваються у Бєлгородській області.
Натомість російські окупанти отримали протилежний ефект. Наразі в критичному становищі перебувають мирні жителі тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини та Криму, оскільки знищення дамби позбавило їх прісної води. Крім того, були затоплені позиції російських військових підрозділів, що може призвести до масштабного змиву російських мінних полів та їхньої детонації в хаотичному порядку, - зазначила Маляр.
Фото libkos
З військової точки зору - підрив ГЕС, спроба перешкодити Силам оборони України форсувати Дніпро через систему островів у районі Херсона, - вважає ексрадник Офісу президента України, військовий оглядач Олексій Арестович.
Фото libkos
- Ідея дивна, враховуючи, що велику кількість військ нам би там перекинути все одно не вдалося - технічно складно.
Але, мабуть, і мала кількість військ - уже видається путінському командуванню серйозною проблемою - хочуть закрити собі фланг, і зосередитися на обороні лінії Мелітополь - Джанкой - і це незважаючи на те, що на лівому березі Дніпра з осені минулого року, вони посилено копали оборонні споруди.
Директор Інституту водних проблем і меліорації НАН України Михайло Яцюк заявив, що російський теракт завдав Україні великих збитків в економічному та екологічному плані. Це вплине на продовольчу та водну безпеку - є великі ризики. А відновлення об'єкта розтягнеться на багато років, упевнений експерт.
За даними відомства, наступного року поля на Півдні можуть перетворитися на пустелю.
- Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% у Запорізькій і 30% у Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі, - йдеться в повідомленні.
Сам Балицький, бачачи народний гнів, уже почав, як мантру повторювати в усіх ефірах фразу: Запорізькій області нічого не загрожує, немов вона перебуває на безлюдному острові і ніяк не пов'язана з іншими територіями України. Очевидно, що Є. Балицькому плювати на Мелітополь і всю окуповану частину України. Своє майбутнє він давно будує в іншій країні.