![Для семьи, взятой в плен оккупантами журналистки из Мелитополя, в Косово собирали средства на выставке (фото)](/images/news/2023/06/323377.jpg?1687941164)
Українська журналістка і художниця Людмила Макей організувала персональну благодійну виставку. Частина коштів пішла на допомогу мелітопольцям.
"Квіти проти війни" - так називається експозиція картин, приурочена Міжнародному Дню біженця. Вона пройшла в галереї Лапідаріум - філії Національного історичного музею столиці Косова міста Приштин.
Людмила Макей перша українська журналістка, яка приїхала до Пришина у квітні 2022 року в рамках програми "Резиденція в Косово". Її реалізовують спільно німецька організація "Європейський центр свободи преси та інформації", уряд Косова та Національна Спілка журналістів України і Косова. До війни Людмила жила в місті Кропивницький і багато років була редактором "Першої міської" газети.
Малювання для Людмили - хобі, яким вона захопилася в дорослому житті під час численних інтерв'ю та зустрічей із людьми мистецтва. У Косово ця віддушина стала ще й корисною.
Проживаючи закордоном, Людмила не тільки продовжує займатися журналістикою, а й намагається допомогти Україні. Практично всі свої гонорари вона витрачає на благодійність.
- У Приштині я познайомилася з унікальною особистістю - директоркою Косовського центру психологічної реабілітації жертв тортур Feride Rushiti. Вона присвятила своє життя відновленню честі та гідності косоварок, які під час війни пережили сексуальне насильство. Ми зустрічалися кілька разів, і під час однієї із зустрічей я мимоволі згадала про своє хобі, малювання. Невдовзі я отримала від директора KRCT - Kosova Rehabilitation Centre for Torture Victims подарунок: фарби, пензлі, полотна. Це докорінно змінило моє життя, - розповідає Людмила.
Так, народилася виставка картин із квітами, які є символом України та її відродження. А з нею й ідея допомогти своїм мистецтвом українським журналістам, які потрапили в біду.
Відвідувачі виставки з Косова, Грузії, Іспанії, Японії, Туреччини, які приходили подивитися на картини протягом тижня, висловлювали підтримку Україні. Ба більше, 10 із 20 картин знайшли своїх власників.
- Виручені від продажу гроші я передам Запорізькому Центру журналістської солідарності для підтримки Ірини Левченко, яка перебуває в російському полоні, - повідомила редакції РІА-Південь Людмила Макей.
Нагадаємо, Ірину Левченко разом із чоловіком Олександром російські окупанти взяли в полон 6 травня. Того дня, за свідченням очевидців, її бачили на вулиці в оточенні російських військових. За словами рідної сестри Ірини Олени, відтоді зв'язку з нею та її чоловіком немає і, в якій в'язниці вони перебувають невідомо.