![В мелитопольском ВУЗе выбирали ректора - впервые им станет женщина (фото)](/images/news/2023/06/323469.jpg?1688026749)
Учора, 28 червня, відбулися вибори ректора Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.
Уперше за історію цього вишу, який цього року святкує своє сторіччя, ректором стала жінка - кандидат психологічних наук, доцент Наталія Фалько.
Із 242 виборців у виборах узяли участь 143, з них 142 віддали свої голоси на підтримку Наталії Фалько. Лише один голос був за іншого кандидата. Заради цього заходу люди приїхали до Запоріжжя з різних куточків країни і навіть з-за кордону. Успішне проведення виборів стало яскравим підтвердженням того, що навчальний заклад вистояв і продовжив працювати незважаючи на війну, окупацію Мелітополя та всі інші спричинені цим складнощі.
Наталія Фалько виконувала обов'язки ректора з травня 2022 року. Керівництво вишу довелося змінити тому, що колишня тепер в.о. ректора МДПУ Людмила Москальова пішла на співпрацю з колаборантами і всіляко гальмувала зміну юридичної адреси університету на підконтрольній Україні території. Зрадницю було звільнено з посади за співпрацю з росіянами, СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом її колаборації.
Під керівництвом Наталії Фалько університет був перереєстрований на неокупованій території України та наразі розміщується в Запоріжжі на базі Комунального закладу вищої освіти "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" ЗОР за адресою вул. Наукового Містечка, 59, м. Запоріжжя. Тут повноцінно налагоджено освітній процес, співробітники отримують зарплати, а випускники - дипломи. Наразі у виші триває вступна кампанія.
Нагадаємо, що в Мелітополі фейкового ректора Чуйкова звинувачують у незаконному нарахуванні собі майже мільйона рублів.