![Мелитополь и Бердянск: россияне боятся прорыва ВСУ, поэтому активно готовятся к контратакам (фото)](/images/news/2023/07/323645.jpg?1688210270)
Військовий експерт Костянтин Машовець аналізує ситуацію на Запорізькому фронті під Мелітополем. Там українські війська повільно просуваються вперед, але, схоже, російські війська готують контратаки.
На Мелітопольському напрямку
Противнику так і не вдалося зупинити просування передових підрозділів ЗСУ на південному напрямку, і ситуація для нього починає невблаганно погіршуватися в досить значному масштабі. 291-й мотострілецький полк (МСП) противника продовжив свій відступ у районі с. Работине.
Работине, намагаючись зупинити просування ЗСУ на північ і північний захід від села. Але невдало, судячи з усього, українські війська вже зав'язали бої за північну частину самого села. Водночас передові підрозділи ЗСУ, потіснивши 70-й МСП противника, майже впритул наблизилися до головної лінії оборони противника в районі с. Вербове. Вербове.
Командування військ противника ввело в бій на цій ділянці додатково підрозділи 22-ї окремої бригади спеціального призначення (ОБрСпН), 45-ї ОБрСпН, батальйон БАРС-3. У самому селі, фронтом на північ і північний захід, зайняли позиції підрозділи 417-го окремого розвідувального батальйону (ОРБ) противника. Глибина просування передових підрозділів ЗСУ на цих напрямках становить від 2,7 км до 3,3 км.
Тож, як бачимо, попри контратаки противника в районі с. Копані та с. Копані та с. Новопокровка, темпи просування ударного оперативно-тактичного угруповання ЗСУ на Мелітопольському напрямку починають поступово зростати. Ба більше, на думку ексаперта, через наполегливе бажання командування противника утримувати н.п., які, скажімо так, опинилися в не дуже зручному становищі внаслідок просування ЗСУ, ця ситуація посилюється в негативному для противника ключі.
- Наприклад, підрозділи 503-го МСП противника, які обороняються в районі с. Нестерянка, вже опинилися в становищі, яке, за невеликим винятком, можна порівняти з ситуацією, яка була 2 дні тому в районі с. Рівнепіль. Рівнепіль. Причому забезпечувати продовження оборони цього району в матеріально-технічному сенсі противник може виключно по рокаді з боку тієї ділянки, яка зараз перебуває "під тиском" ЗСУ. По суті, підрозділи 503-го МСП противника в цьому районі стають поступово "заручниками" розвитку ситуації на сусідніх ділянках, - зазначив експерт.
Своєю чергою, безпосередньо на Токмацькому напрямку, незважаючи на той факт, що в противника на рубежі Грозове - Долинка - Мирне - Нестерянка є дуже зручна рокада й обладнаний рубіж оборони, який він уже зайняв військами, зупинити просування українських військ у районі с. П'ятихатки він так і не спромігся. П'ятихатки він так і не зміг.
Експерт зазначає, що ймовірно ЗСУ зуміли обійти с. Жереб'янки зі сходу і. Жереб'янки зі сходу і просунутися в бік цього рубежу на ділянці, де обороняються залишки батальйону "Шторм-Осетія".
Про можливі контратаки противника найближчим часом
У цьому відношенні звертають, на думку експерта, на себе увагу 2 речі:
- розгортання по рубежу Верхня Криниця - Лісове підрозділів 810-ї окремої бригади морської піхоти (ОбрМП);
- а також 336-ї ОБрМП противника в районі с. Приютине (по рубежу Приютне - Ремівка) на Бердянському напрямку.
- Думаю, найближчим часом саме ці з'єднання противника будуть задіяні в серії контратак на Мелітопольському та Бердянському напрямках, - зазначив Мащовець.
Перше, найімовірніше, атакує з рубежу Кам'янське - Лугове в бік Лобкового, а друге - з рубежу Степове - Новоукраїнське в бік Левадного. В обох випадках ідеться про прагнення змусити все ж таки зупинитися передові підрозділи ЗСУ на найбільш загрозливих для противника ділянках через створення загрози їхнім флангам. Що характерно, командування противника діє в обох випадках за типовою схемою:
- обидва з'єднання ще НЕ вводилися в бій на загрозливих для противника напрямках;
- обидва з'єднання діють виключно в повному (штатному) комплекті своїх сил і засобів (тобто їх "бережуть", "не розсмикують" по-батальйонно або по-ротно);
- обидва з'єднання вже вивели свої передові підрозділи на ділянки ймовірних контратак, які ВЖЕ проводять там розвідку боєм.
- Думаю, найближчим часом ми таки побачимо ці бригади противника в контратаках, - підсумував Костянтин Машовець.
Нагадаємо, військовий експерт Роман Світан вважає, що "Перший прорив ЗСУ буде на Мелітополь".