![Оккупанты пересылают награбленное под Мелитополем по «Почте Таврии» (фото, видео)](/images/news/2023/07/325051.jpg?1689624184)
У Мелітополі та інших населених пунктах окупованої частини Запорізької області російські військові продовжують грабувати майно мирних жителів. І тут же пересилають награбоване рідним у рф.
Комендатура в долі?
Про такі випадки вже розповідають жителі Мелітополя і Якимівки Мелітопольського району. Примітно, що окупаційна влада на скарги селян про свавілля російських "визволителів" ніяк не реагує. Тому люди пишуть листи в місцеві пабліки, щоб хоча б надати розголосу факту мародерства.
Останнім часом, до слова, переправляти награбоване військовим рф стало простіше. Окупанти користуються послугами пошти. Як відомо, на окупованій частині Запорізької області запрацювала російська "Пошта Таврії" (вона розміщується у вкрадених приміщеннях "Укрпошти" та "Нової пошти"). Навіть меблі не стали міняти.
За спиною представника фейкової-компанії "Логістика Таврії" Анатолія Цуркіна одне з вкрадених приміщень "Нової Пошти" в Мелітополі.
Минулого року пошта працювала лише в один бік. Тобто, посилки можна було слати в Мелітополь тільки з Росії. А з 1 лютого 2023 року "Пошта Таврії" значно полегшила долю мародерів.
Тепер усе, що вони грабують у будинках мирних жителів, які виїхали на підконтрольну Україні територію, вояки легко пересилають поштою в РФ, постачаючи дружинам: шуби з чужого плеча та ношену білизну, мікрохвильовки б/в та іншу побутову техніку. Практика показує, що рашисти не гребують нічим.
- Днями заїжджала на пошту по Інтеркультурній. Персонал, як сонні мухи. Переді мною стояли два заїжджих вузькооких. Не знаю навіть якої національності. Їх тепер у Мелітополі більше вже, ніж слов'ян. Притягли мікрохвильовку і якісь баули. Може, крадене, хто його знає. Відправляли на Ростов. Дуже зручно тварюки влаштувалися. Тепер усе, що намородерили в нас із доставкою додому вже відправляють, - описує ситуацію мешканка Мелітополя.
Про подібний випадок ми писали буквально вчора на прикладі жителів Якимівки.
І, що цікаво, в російських комендатурах на мародерство військових просто закривають очі:
- Місцеві квартальні розповідають, де який будинок пустує, потім орки одразу туди заселяються і починають виносити все з дому (побутова техніка, одяг та інші речі). Звернення до місцевої комендатури та поліції результату не дає. Будь ласка, опублікуйте, сил немає терпіти це свавілля. Ми все життя працювали, будували будинок, намагалися щось купити в будинок, і зараз ці вояки все звідти виносять. Ну, невже у них вдома в Росії немає таких речей? Чому вони грабують наші будинки, і все відсилають на Росію?
Бачила, як на "Таврія Пошта" солдати відсилають крадену техніку на Крим і Краснодар. Я вже не знаю куди звертатися, - просять про допомогу в колективному листі жителі вулиць Калініна, Щорса, Кірова в Якимівці.
Днями один із російських вояків навіть виставив у мережі відео свого бравого "взяття" чергової "військової цілі" в Мелітополі - дачі радника ректора мелітопольського Таврійського агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Володимира Кюрчева. Відео починається з фрази: "Пожив трохи, дай іншим пожити". Далі окупант явно напідпитку з пляшкою пива зривав картини зі стін у будинку, приміряв чужі окуляри, і показав стопки костюмів та іншого одягу, які приготували вже на винос.
96045" data-width="100%">
Путін дозволив
Раніше ми повідомляли про те, що російський диктор офіційно дозволив окупантам мародерствувати і відбирати власність жителів Мелітополя. 29 грудня Путін підписав закон, що звільняє всіх російських чиновників, а також військовослужбовців і правоохоронців, від обов'язку оприлюднювати декларації про доходи. Крім того, що цей указ буквально узаконив корупцію в рф, так ще він фактично легалізував конфіскацію майна українців на окупованих територіях. Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Видання The Insider зазначило, що цей указ фактично може дозволити російським чиновникам, залученим до війни, конфіскувати приватну власність українських мешканців окупованих територій, оскільки така власність може юридично класифікуватися як "благодійні подарунки".