![Суд арестовал военкома из Запорожья который помогал криминалитету избегать мобилизации](/images/news/2023/08/326896.png?1691483888)
Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід екскерівнику Запорізького ОТЦК і СП.
Суд визначив йому тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 3 млн грн.
Працівники ДБР повідомили про підозру та затримали чинного керівника Донецького обласного ТЦК і СП 3 серпня 2023 року. За місцями його роботи та проживання було проведено обшуки.
Встановлено, що у 2022 році, перебуваючи на посаді керівника Запорізького ОТЦК і СП, посадовець без законних підстав направив наближених підлеглих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань. У результаті військовослужбовцям, які не брали участі в боях, було нараховано безпідставні виплати в сумі 981,3 тис. гривень.
Також керівник військкомату влаштовував на роботу в ТЦК і СП представників місцевого криміналітету, щоб допомогти їм ухилитися від судового розгляду кримінальних справ щодо особливо тяжких злочинів.
Воєнкомату інкримінують перевищення службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану (ст. ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.