![Ставка на гастролеров: в рядах “казаков” Мелитополя идет полная зачистка (фото)](/images/news/2024/01/339573.jpg?1704542186)
У Мелітополі в пафосній обстановці відбулася сходка ряджених "отаманів" Запорізької області. Що цікаво, раніше помітних "командирів" на горизонті не спостерігалося. Невже перед виборами зачищають і козачків?
Зліт ряджених
На зустріч приїхало безліч зрадників (дивіться заголовне фото). А може, і не тільки зрадників, а й гастролерів - їм, судячи з усього, окупанти напередодні президентських "виборів" довіряють більше. Користуючись нагодою, просимо читачів допомогти в упізнанні цих персонажів.
Головний у цій псевдокозацькій кодлі тепер став командир бригади "Дніпро", колишній начальник фейкової Мелітопольської поліції Андрій Жидков, який прибув в Україну з Пітера. Маме він і організував цю зустріч. На неї, як повідомляє пропаганда, прибули отамани з усіх куточків регіону.
Взагалі-то, Жидков зараз мав би бути на фронті, але там, мабуть, пострілюють, тож безпечніше приїхати в тил і чухати язиком перед своїми "колегами".
Андрій Жидков ні до села ні до міста почав розповідати присутнім про плюси і мінуси реєстрових козаків. І про, власне, державний реєстр козачих товариств у рф.
Тут, треба сказати, Жидков (який ще й назвав себе отаманом Запорізької Січі) зморозив зраду. Оскільки реєстрове козацтво - це вигадка загниваючого Заходу. Оскільки план створення "реєстрового козацтва" виник 1524 року, за часів правління великого князя литовського і короля польського Сигізмунда I.
Ну та бог із ним, із Сигізмундом.
Крім затвердження емблеми, прапора і структури війська Запорозького, було заплановано перший спільний захід - "верстання козаків і прийняття козацької присяги, яке відбудеться 19 січня".
Але найголовніше, про що було сказано: це майбутнє вербування "козаків" на війну. Уже намічено щомісячні триденні військові збори для "козаків війська Запорізького".
- Досвідчені інструктори готові навчати козаків не тільки стрільби зі стрілецької зброї, а й тактики ведення бою, штурму окопів і будівель. Так само будуть проводитися заняття з тактичної медицини, - писала пропаганда.
Також було заявлено про те, що цей схід "став відправною точкою для створення війська Запорізького". Цілком імовірно, що це - спроба створення ще одного незаконного збройного формування на ТОТ Запорізької області.
- Усі отамани одноголосно ухвалили рішення про входження всіх, наявних на території Запорізької області козацьких товариств, до державного реєстру в російській федерації, - розпинаються попагандисти.
Зміна складів
Варто нагадати, що буквально кілька місяців тому в керівництві цих потішних козачків постійно миготіли зовсім інші люди. Один із них - зрадник із Криму Сергій Юрченко.
У 2014 році Юрченко очолював підрозділ козаків у незаконному збройному формуванні "самооборона Криму".
Брав участь у захопленні адмінбудівель у Сімферополі та Бахчисараї, блокуванні військових частин ЗСУ. З початком бойових дій на Донбасі воював проти ЗСУ, потім його затримали, а через деякий час обміняли на бійців "Альфи".
У квітні 2022 року Юрченко обійняв посаду "отамана Мелітопольської козачої дружини", незаконного збройного формування, утвореного на ТОТ Запорізької області. Він відповідав за набір бойовиків до лав цього НЗФ і забезпечення їх формою та зброєю.
У липні 2022 року обійняв посаду "голови" адміністрації села Смирнове Пологівського району. А під час парламентських "виборів" у 2023 році став "депутатом" Закзборів Запорізької області.
Здавалося б, людина з таким статусом дуже б стала в пригоді "козакам". Але окупанти думають по-іншому.
Другий, і ще більш огидний персонаж - це Ігор Лисенко.
До повномасштабної війни він працював у військкоматі та був головою "Мелітопольського куреня" і навіть пройшов службу в АТО - щоправда, до "гарячих" точок так і не дістався...
Після окупації Мелітополя Лисенко без тіні сумніву "злив" окупантам списки всіх військовозобов'язаних чоловіків Мелітопольщини. За цим списком рашисти "вирахували" всіх учасників АТО і "неблагонадійних" громадян.
У березні 2023 року гауляйтер Є.Балицький підписав указ про створення "Народного ополчення". Крім "охорони порядку" в регіоні, заявлена і "патріотична діяльність" у виконанні "ополченців".
Одним із найактивніших учасників цього ополчення був згаданий Ігор Лисенко.
І такий, здавалося б, вірний окупантам персонаж міг би стати в пригоді. Але й цього з "казаків" рашисти навіть не запросили не сходку, не те що посаду дати.
Здається≤ на окупованій території Мелітопольщини просто тривають кулуарні ігри за посади.
У разі, якщо вам відомі факти співпраці будь-яких осіб з окупантами Мелітополя, просимо анонімно подавати зазначену інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на наш чат-бот @Riamsupport_bot