Ситуація з медициною в Мелітополі критична - за словами жителів, потрапити до необхідного лікаря практично неможливо.
Рашисти не залишили на тимчасово підконтрольних їм територіях і сліду від якісної та доступної медицини. Те, що є в окупації зараз, - лише жалюгідна її подоба. Більшість кваліфікованих лікарів виїхали, на співпрацю з рашистами пішла меншість, що породило тотальний дефіцит кадрів у 50%.
Ба більше, частину медустанов загарбники перетворили на госпіталі для військових рф, ще частину просто закрили, а "найкращі з найгірших" з-поміж місцевих і понаїхавших медиків заброньовані для лікування окупантів.
Тепер навіть у самому Мелітополі, не кажучи вже про менші населені пункти, записатися до необхідного фахівця - справжнє випробування, яке може не увінчатися успіхом. На це масово нарікають жителі міста та району.
- Що робити, якщо неможливо ні потрапити, ні записатися, ні додзвонитися ні до якого лікаря, коли потрібно, практично ніколи в цьому місті? Чекати критичного стану, коли відвезуть на швидкій або через кожну хворобу їздити в нормально розвинені міста Росії?
Пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями госпіталізують тільки до Бердянська, по висококваліфіковану медичну допомогу українцям узагалі треба їхати до Криму, а черга на прийом до єдиного на ТОТ онкодиспансеру в Мелітополі - понад місяць, якщо туди взагалі пощастить потрапити.
- Так, до лікарів не потрапити. Уже два роки не можу потрапити до онколога, стою на обліку. Не можу пройти обстеження з контрастом. Просто не де. Усе болить, перевірятися немає можливості. До Криму їхати нема за що. Мсек немає. Ні закрити інвалідність з онко, ні продовжити. Так, усе зависло в повітрі.
Однак, за словами мелітопольців, можливості потрапити до деяких фахівців все ж є.
- У поліклініку на Воровського до дільничного потрапляю регулярно. Так, за попереднім записом, час очікування 2-3 дні. За направленням дільничного лікаря була в ,,Зеленці" в уролога (запис 3 тижні), у ЛОР-лікаря (запис 1 день); у кордіолога (запис тиждень); рентген (відразу). А ще пройшла безоплатне УЗД у Зеленці і здала аналізи крові та сечі (теж одразу і безоплатно).
Але загальну ситуацію це не врятує - окупанти буквально знищили медицину в місті.
- Та що мені ваше безплатне вкрай низької якості, коли лікарі двох слів зв'язати не можуть, призначають фуфломіцини і з'ясувати не в змозі, що з людиною? Краще я гроші заплачу і щоб мене нормально лікували, а наші нездари на це не здатні. Найкращі з найгірших виїхали, на жаль, виявилися упоротими. І що мені дасть ваша інформація про кОрдіолога, уролога, лора тощо, якщо мені потрібні інші фахівці? Зуби і жіночі статеві органи в них лікувати? А ось до гінеколога, стоматолога, ендокринолога записи величезні. І на УЗД теж (до нормальних фахівців, точніше, до найкращих із найгірших).