![Присвоила несколько миллионов на "сво": рашисты обвиняют уроженку Мелитополя в крупном мошенничестве](/images/news/2024/01/340616.png?1705644198)
За заявами рашистських волонтерів, уродженка Мелітополя Ірина Бучнєва, яка працювала в "комітеті солдатських матерів" у Санкт-Петербурзі, "попалася" на махінаціях із гуманітаркою.
Комітет солдатських матерів у петербурзі штормить після виходу на роботу з січневих свят. За повідомленнями раша-ЗМІ, колишню співробітницю організації Ірину Бучнєву підозрюють у хитрій махінації з гуманітарною допомогою для окупантів, які перебувають на території України.
Так активістка нібито отримувала гуманітарку для відправки рашистам, але брала паузу і швидко перепродавала всі речі. Вантажі зрештою все ж потрапляли на фронт іншими шляхами, але заповзятлива Ірина залишалася в плюсі від перепродажів і в сумі поклала собі до кишені щонайменше 1 мільйон рублів.
Саме з такою заявою про "гуманітарне" шахрайство в поліцію звернувся один із волонтерів із петербурга на ім'я Михайло, який стабільно раз на кілька місяців відправляє рашистам гуманітарку. З Іриною їх звели спільні знайомі у вересні 2023-го року.
Жінка представилася заступницею голови петербурзького відділення Комітету солдатських матерів Росії. Чоловік повірив. Про всяк випадок подивився на посвідчення - воно було справжнім.
Через деякий час люди стали співпрацювати - збирали кошти, закуповували обладнання для російських вояків і перевозили його на фронт. Іноді Михайло сам займався закупівлею і передавав Ірині придбані речі, а їй залишалося тільки відправити обладнання.
Як стверджують волонтери, після чергової закупівлі обладнання Бучнева не доставила його, а перепродала. Імовірно, речі дійсно вирушили на фронт, але Ірина залишила собі кошти, отримані з продажу.
Історія повторилася і в грудні: Михайло відправив Бучневій сім комплектів прицілів із тепловізорами вартістю 979 тисяч рублів через кур'єра. Отримавши замовлення, Ірина знову перепродала обладнання, а потім і зовсім перестала виходити на зв'язок. Орлов стверджує, що від дій Ірини постраждали й інші волонтери: загальний збиток може становити від шести до семи мільйонів рублів.
У тому ж грудні Ірину виключили з комітету. Але офіційну причину цього в організації поки не називають. Своєю чергою, поліція проводить перевірку, однак довести провину і притягнути до відповідальності навряд чи вдасться.
Принаймні, так стверджує сама Ірина, яка після затишшя виступила з гнівним меседжем. За її словами, вона витрачала всі гроші на замовлення і нікому нічого не винна.
- Нехай вони хоч Путіну, хоч Бастрикіну пишуть. Ніхто з них нічого не зробить. Я весь час працювала. Чого там можете (на мене) накопати? Мій укрАїнський паспорт? Так половина Москви таких, - обурювалася Бучнева.
Відомо, що Ірина - уродженка Мелітополя. Кілька років тому жінка переїхала до Росії разом зі своїми дітьми і встигла оформити пітерську прописку. Наприкінці 2022 року вона прийшла в комітет і запропонувала свою допомогу.
- Ніхто не міг припустити, що вона шахрай. Увійшла в довіру. Майже у всіх наших співробітниць є діти, чоловіки або родичі на спецоперації. Тому ми активно займаємося "гуманітаркою". А в неї в зоні СВО нікого там немає. Може, тому вона так спокійно всіх обманювала. Ми всі були в шоці, коли дізналися, що вона перекупник, - кудахче комітет.