![Местные предатели и гастролеры из рф: кто из продажных судей вершит "правосудие" в оккупированном Мелитополе (фото)](/images/news/2024/02/343141.jpg?1708265406)
Після проведення "референдумів" про "приєднання" до рф в Мелітополі та інших окупованих населених пунктах України рашисти стали впроваджувати російську судову систему.
На території захопленого регіону бункерний диктатор путін наказав створити одразу кілька судів: обласний та арбітражний суд окупованої Запорізької області, кілька міжрайонних, включаючи Мелітополь, і так званий "Запорожский гарнизонный военный суд".
Журналісти ZMINA зібрали відомості про так званих суддів, які чинять “правосуддя” на тимчасово окупованій частині Запорізької області.
Засекречені суди
Федеральний закон щодо створення російських судів у Запорізькій області якось непомітно обійшов своєю юрисдикцією території, які військам рф не вдалося окупувати. Так, у законі немає Запорізького міського суду, а також органу, дія якого поширювалась би на територію Гуляйпільської, Новомиколаївської чи Вільнянської громад. Російські суди "обласного" рівня розмістилися в Мелітополі, тому що саме це місто рашисти визначили "обласним центром".
Також у відкритому доступі немає інформації про діяльність окупаційного Енергодарського міського суду та призначення туди "суддів". Майже така ж історія і з Пологівським міжрайонним судом, але там хоча б відомо щонайменше про одного "суддю", який формально входить до складу цього органу.
У розташованій ще ближче до лінії фронту Василівці теж немає юридичних реквізитів. Майже через рік після "узаконення" окупанти продовжують шукати працівників.
Нижньогородський десант
Примітно, що у складі повноцінних судів переважають "судді" з Нижньогородської області. Так, в "обласному суді" з 28 встановлених "слуг Феміди" половина є уродженцями Волго-В’ятського регіону рф. Майже половину суддівського корпусу Мелітопольського міжрайонного “суду” складаються нижньогородці: 6 із 14.
А от голова "гарнізонного суду" Запорізької області Расул Алієв розпочинав кар’єру військового судді у Грозному та Дагестані, потім перейшов до Підмосков’я та змінив його на окуповану територію України. Більшість інших "слуг Феміди" теж прибули з півдня росії: заступник голови Ідріс Ісраїлов — Ростовська область, рядові судді – Ставропольський край та Північна Осетія.
Гастролери з Криму
Крім нижньогородців, можна зустріти серед новоспечених запорізьких "суддів" і кримчан. Зокрема, у "обласному суді" працює заступниця голови "Нижньогірського районного суду" Вікторія Бєлякова. Вона причетна до переслідувань двох кримчан за їхню проукраїнську позицію. В Україні її підозрюють у державній зраді.
Ще одна працівниця рашистського суду – відновлена з відставки "суддя" "Ленінського районного суду Севастополя" Ганна Гуло, яку українська прокуратура оголосила у розшук. До відставки вона винесла щонайменше чотири вироки за ухилення жителів півострову від призову до армії рф. А от відновлення на посаді Гуло далося нелегко – якийсь час їй довелося жити та ночувати у кабінеті "обласного суду" задля набуття статусу.
Також умовно до "кримських" можна віднести й саратовського суддю Олексія Козирєва. Цей персонаж з моменту окупації Криму та до призначення в Запорізьку область був “суддею” “Верховного суду Республіки Крим”. За ці майже девʼять років він здобув собі гучну славу одіозного заангажованого “судді”, зокрема завдяки старанним спробам вислужитися перед ФСБ у політично мотивованих кримінальних справах. Так, під час процесу проти заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, цей “служитель Феміди” постійно підказував свідкам, які давали “не ті свідчення”, втручався у допит.
Карʼєрний стрибок
Показово, що в “обласному суді” лише шість “суддів” перейшли із судів такого ж рівня, включаючи згаданого Козирєва та Валентину Максименко з “Верховного суду ДНР”. Ще 16 “слуг Фемід” перейшли з районних та міських судів. А п’ятеро “суддів” здійснили неймовірний кар’єрний стрибок, перейшовши одразу з позицій мирових суддів до суддів області.
У “Мелітопольському суді” ситуація ще цікавіше: з 14 суддів лише Ігор Харченко до цього мав статус судді районного суду у станиці Ленінградській Краснодарського краю. Ще шестеро раніше були мировими суддями, включаючи Олександра Лучкова з Литкаріного Московської області.
Інші ж представники “суддівського корпусу” в Мелітополі – колишні помічники суддів, прокурори та адвокат Світлана Анашкіна. Остання запевнила кваліфікаційну комісію, що припинила статус українського адвоката, проте сайт Національної асоціації адвокатів України вказує на протилежне.
Для Анашкіної та інших зрадників України їх робота в рашистських “судах”– тяжкий злочин. Що ж стосується вихідців із росії, то питання їхнього переслідування з боку української влади залежатиме від ступеня участі у воєнних злочинах проти цивільного населення.