![Оккупанты рассказали, как в Мелитополе зарегистрировать жилье, которое находится в собственности выехавших в Украину и за границу (фото)](/images/news/2024/05/350786.jpeg?1716326862)
На території тимчасово окупованої Мелітопольщини триває епопея з "приватизацією" житла та спробами місцевих жителів врятувати нажите довгими роками майно.
Раніше мелітопольці могли розв'язати ці питання в центрі МФЦ, до завдань якого, крім реєстрації нерухомості, входить ще оформлення паспорта, СНІЛС, отримання материнського капіталу. Але з квітня в цих центрах документи у більшості клієнтів перестали приймати без пояснення причин.
Після цього процедура змінилася. Тепер власнику або його представнику необхідно подати оригінали та копії правовстановлюючих документів на нерухомість до так званого міністерства майнових і земельних відносин.
Гауляйтер Мелітопольського району Андрій Сігута, який, власне, і поділився з громадськістю цим нововведенням, розповів у своєму Телеграм-каналі про чергові зміни. Стосуються вони переоформлення житла, яке окупаційна влада визнала безхазяйним.
Зрадник наголосив, що питання, які стосуються спадщини, потрібно вирішувати тільки з нотаріусом. У разі, якщо нотаріус відмовляє у відкритті спадкової справи, то жителям регіону потрібно звернутися до суду для отримання рішення про визнання права власності у зв'язку з фактичним прийняттям спадщини. Але і це ще не кінець. Потім потрібно оформити договір купівлі-продажу, де підставою виникнення права буде рішення суду.
- Якщо ж у вас не вистачає якихось документів, ви берете тоді повний пакет документів і знову ж таки через суд доводите своє право власності на це житло, - каже так званий голова Мелітопольської районної адміністрації.
Що ж стосується питань перереєстрації нерухомості, то й тут жителям окупації не буде легко. Якщо власник перебуває за межами РФ або тимчасово підконтрольних їй територій, йому необхідно виписати на особу, яка представлятиме його інтереси (це не обов'язково може бути найближчий родич), довіреність.
У разі втрати документів на нерухомість жителям окупації теж потрібно звертатися до суду.
Але найцікавіший момент стосується житла, яке мелітопольцям дісталося не у спадок, а вони його купили, але не встигли переоформити. У такому разі потрібна генеральна довіреність, завірена консульством рф.
- Однак, потрібно розуміти, що на території України немає консульства рф, відповідно, для засвідчення довіреності потрібно їхати в сусідні країни, - пояснює гауляйтер.
Тобто, окупаційна влада, яка вже не перший місяць і навіть рік прибирає до рук рухоме та нерухоме майно, раптом вирішила дозволити переоформляти житло мелітопольцям, які проживають на підконтрольній Україні території. Мовляв, достатньо лише поїхати в "сусідні країни". На добрі наміри рашистів на третій рік повномасштабної війни та окупації регіону місцевим жителям розраховувати не варто. Але зате, проявивши таку "великодушність", росіяни потім можуть із чистою совістю (якщо вона в них колись такою буває) говорити про те, що, мовляв, ми створили всі умови для того, щоб українці могли переоформити нерухомість за законами рф. А потім спокійно прибрати до рук так зване безхазяйне житло.
Раніше ми повідомляли про те, що в Мелітополі рашисти знову виходять на полювання за квартирами. За посиланням можна подивитися адреси багатоповерхівок, де чекати непрошених гостей.