![Запасайтесь на два дня - жителей Мелитополя оккупанты оставят без воды (фото)](/images/news/2024/05/351398.jpg?1716966342)
У найближчі дві доби в окупованому Мелітополі буде значно знижено тиск води у зв'язку з поривом водоводу.
Про те, що Мелітопольщина ризикує перетворитися на безводну пустелю, заговорили одразу після трагічних подій червня 2023 року. Підрив росіянами Каховського водосховища поставив під загрозу водопостачання цілого регіону. Рік потому на Мелітопольщині очікувано почалися серйозні проблеми - без води вже залишилися десятки населених пунктів посушливого регіону.
Мова давно не йде про полив сільгоспугідь - його заборонили ще рік тому. Але навіть елементарні побутові потреби - помитися і приготувати їжу для багатьох жителів сіл - тепер недозволена розкіш. Окупанти взялися розв'язувати проблему підвезенням технічної води і бурінням свердловин. Однак якість ґрунтових виявилася низької якості. А ємності для води стали виділяти сморід. Питну воду жителям лише доводиться купувати за нечуваними цінами. А розвозять рашисти лише технічну горбку воду, попередньо знявши з себе відповідальність, вимагаючи з місцевих жителів розписки. Нібито вони повідомлені, що вода технічна. Так, за словами селян, від цієї води згортається сухе молоко в маккофе.
Не набагато краща ситуація і в Мелітополі. Уже сьогодні в мелітопольських багатоповерхівках вода не піднімається вище другого поверху. Деякі будинки і зовсім залишилися без водопостачання. Окупаційна влада поспішила заспокоїти населення і заявила, що аварію на мережах усувають фахівці водоканалу. Мовляв ситуація штатна і скоро все налагодиться. Однак, вірити рашистам не можна.
Особливо, з огляду на те, що відбувається в довколишніх селах. Там уже не працюють дитсадки і школи, а жителі готуються різати худобу, бо її нічим поїти. Родовища питної води, які постачають цілющу вологу до Мелітополя, розташовані в Новофіліпівці. Після того як у регіоні не стало дніпровської води, навантаження на ці свердловини збільшилося. Посилена експлуатація споруд і новофіліпівського водоводу закономірно призвела до аварійної ситуації.