![На Мелитопольщине оккупанты отбирают земли у фермеров и уже предупреждают пайщиков, чтоб арендной платы не ждали (фото)](/images/news/2024/07/354264.jpeg?1719949976)
У Мелітополі та інших населених пунктах тимчасово окупованої частини Запорізької області триває земельне мародерство.
Ось уже другий місяць жителі Мелітополя і сусідніх сіл змушені з 4-5 ранку займати чергу в так звані багатофункціональні центри і "міністерство майнових і земельних відносин", щоб довести право на власну землю.
Через наплив людей колаборанти-чиновники змушені були навіть продовжити строки подачі документів до 1 липня. За словами пропагандистів, з 20 квітня до 12 червня було прийнято понад 80 тисяч заяв, що не є солідним відсотком навіть за нинішньої кількості жителів ТОТ Запорізької області. Приймають їх у будівлі гуртожитку на проспекті 50-річчя Перемоги (за ТЦ Алекс). Фактично міністерство майнових і земельних відносин окупаційної влади зайняло приміщення двічі вкраденого гуртожитку. Перший раз гуртожиток з людьми було продано власником заводу Продмаш бізнесменові А. Школяренку. Після окупації Мелітополя, гуртожиток, як перехідний вимпел перейшов російським злодіям в особі "міністерства", яке відповідає за "націоналізацію" майна мелітопольців.
А в селах окупанти з колабоантами вже ділять землю фермерів. Методи експропріації для кожного підбирають індивідуально. Приміром, відомого в Мелітопольському районі фермера Миколу Кишка - члена районної організації "Аграрна спілка України", який понад 40 років керував сільгосппідприємством "Могутній", депортували з рідного села Ясне.
Ще одного фермера із села Хмільницьке Пологівського району і зовсім за надуманими звинуваченнями прийняли на підвал, а потім вивезли до росії.
Деякі фермерські господарства кадирівці просто захоплювали нахабно, як це трапилося з фермерським господарством "СТЕМ". Воно розташоване в селах: Дмитрівка, Воскресенка, Нововасилівка Мелітопольського району.
- Спочатку заїхали до мене на базу сільськогосподарську. Мені мої люди подзвонили і кажуть: "У нас гості". Я їм кажу: "Хлопці, щоб не брали, щоб не робили - не чиніть опір. Ваше життя дорожче!" Спочатку "кадирівці" вкрали з мого підприємства 2-а вантажні автомобілі ГАЗ і ЗІЛ. Надалі, цей автотранспорт неодноразово бачили на блокпостах смт Приазовське та в Мелітополі, - згадує Валерій Стоянов - голова фермерського господарства "СТЕМ" в ексклюзивному інтерв'ю РІА-Південь.
Щодо пайовиків, то їхньою землею окупанти користуються, а от оплата за оренду з кожним роком стає дедалі нижчою і нижчою.
- Як всі знають, погана Україна, відвалила кожному працівнику с/г галузі від 3-х до 9-и га (пай), за який фермери щорічно виплачували близько 1000 доларів. У соціальній державі рф вартість оренди коливається в рамках 500 - 1000 рублів за га на рік. У фермерів на окупованій території вже склався дисбаланс із російськими колегами, який далі буде тільки збільшуватися. В ході чого вартість оренди землі зменшиться до російської. Якось так...., - описує реалії окупації житель Мелітопольського району.
Аналогічна ситуація склалася і в селах сусіднього з Мелітополем району, недалеко від Токмака і Молочанська.
- Минулого року нам сказали отримати паспорти росії, інакше погрожували, що не заплатять пайові. А коли ми оформили цей папірець, нам за пай виплатили тільки 15 тис рублів. Цього року вже попередили, що сума пайових буде в 2 рази меншою. А дехто й зовсім не отримає. А все тому, що врожай буде нижчим. Багато полів не засівалися - військові заборонили проводити там роботи, заміновано. А ті, що засівали, вони просто заїздили вже своїми ППО і технікою, - розповідає житель одного з сіл під Мелітополем.
В окремих населених пунктах монополіст ГУП "Державний зерновий оператор" досі не розрахувався з людьми за договором за минулий рік:
- А ГУП ДЗО досі не розрахувався за зерно за договором за минулий рік... ДЗО до нас у регіон і обдерли людей... І, що найголовніше, нікому немає діла і ніхто нічого не може їм зробити. Парадокс...., - обурюються навіть ті, хто вірив у "русский мир".
Мелітопольці також дивуються - якщо раніше їхалы районом і бачилы пшеничні поля, то зараз вони засіяні горохом. Крім того, поля засівають технічними коноплями.
Аналітику експерта до яких наслідків може призвести зміна сівозміни на півдні України, читайте за посиланням.
- Наразі росія активно відбирає у "державну власність" земельні паї та земельні ділянки українців. Особливо тих, хто виїхав з окупованих територій. Підхід до цього, приблизно, як у Сталіна: немає людини, немає і проблеми.
Жителі окупованих територій зобов'язані переоформити свої права на майно за російськими законами, зокрема й на земельні паї. За землю росіяни взялися дуже щільно. Земельні паї можна оформити тільки на себе і то, якщо ти маєш російський паспорт.
Усі, хто перебуває на підконтрольній Україні території або за кордоном, і не можуть приїхати особисто для оформлення документів, втрачають це майно.
А дістається воно за ухваленими в "днр" законами (аналогічна ситуація і на окупованій частині Запорізької області, - рел.) "в дохід держави", тобто - росії. Тому росія і регулює цей процес, щоб менше українців там було.
Є незліченна безліч фактів, коли українців не тільки з України, а й із Німеччини, Фінляндії, Швейцарії, Італії, куди вони виїхали від російської агресії, не пропускають в аеропорту Шереметьєво для оформлення свого майна. Їх тримають у спеціальному відсіку аеропорту по 2-3 доби. Перевіряють документи, телефони і по 3-5 разів викликають на бесіди зі співробітниками ФСБ, а потім відмовляють у в'їзді з мотивів їхньої "неблагонадійності!" , - пише автор ТГ-Каналу Вільнодумець.
Тим часом у Херсонській області окупанти вже виставляють на продаж землю, яку відібрали у власників. Йдеться про ділянки тих, хто виїхав з окупованих територій.
- На тимчасово окупованих територіях Херсонщини загарбники планують передати близько 40 захоплених аграрних ділянок. Мова йде про легалізацію землі, яку гауляйтери вже й так використовують, - пише Центр національного спротиву. – Тепер ці фірми-прокладки стануть інвесторами і за безцінь отримують «право власності» на ділянки. Звичайно, що ці права є юридично нікчемними й вся власність повернеться до власників разом із звільненням територій ЗСУ.
Як бачимо, путін ввів війська рф на територію України не для того, щоб звільняти, як він любить говорити, "своїх людей" від українських нацистів. Війська рф були введені для грабежу України. І ці військові злочини режиму путіна відбуваються на очах усього світу.