![Кадровые рокировки: кто теперь будет в Мелитополе руководить вывозом зерна из оккупированных территорий (фото)](/images/news/2024/07/354831.png?1720571605)
Окупаційна влада в Запорізькій області призначила нового керівника підприємства "Державний зерновий оператор ("ДУП (ДЗО), створеного в Мелітополі для заготівлі та вивезення, чи то пак, крадіжки зерна з ТОТ.
Після скандалу з боргами фермерам за здане ще торік зерно були звільнені:
- Світлану Шевченко - так звану "заступницю голови уряду Запорізької області з агропромислового комплексу"
- Микиту Бусела, який керував підприємством ДУП (ДЗО) з моменту його створення.
Виконувачем обов'язків гендиректора призначили росіянина Олексія Єфремова.
З червня 2024 року виконувачем обов'язків генерального директора державного унітарного підприємства "Державний зерновий оператор" у російському держреєстрі вказано Олексія Михайловича Єфремова.
Його податковий номер видано в Ростовській області РФ, де до минулого року він був засновником і керівником ТОВ "Центр технологічної комплектації".
На окупованій РФ території України Єфремов з'явився після повномасштабного вторгнення: з листопада 2022 року він очолює "ТПК "Горняцький" у Волноваському районі Донецької області, а з лютого того ж року він є керівником підприємства "Мелітопольська залізниця", створеного на базі експропрійованого майна Укрзалізниці.
У 2023 році Єфремов також брав участь у незаконних виборах на ТОТ і став депутатом окупаційних "Законодавчих зборів" Запорізької області від "Единой России".
Микиту Бусела, який очолював "Державний зерновий оператор" від початку окупації, звільнили зі скандалом через заборгованість перед фермерами області за отримане від них зерно минулорічного врожаю:
- Проблема в багатьох одна. Діяльність ДУП ДЗО. А також невиплата заробітної плати місяцями. Навіть на держпідприємствах.
- Ні за паї не платять, ні зарплату не видають уже три місяці, брешуть людям, що гроші пішли на вибори. Треба людям скаржитися, піднімається і прибрати цих Рогових-Балицьких, вони при Україні були біля годівниці і зараз там же. Судити їх за законом росії.
Існуючу проблему підсвітив у соцмережах і конкурент гауляйтера Балицького - пропагандист Володимир Рогов. Не втримався від такого задоволення:
- Діяльність ДУП "ДЗО" супроводжується триваючими судовими скандалами, значною мірою пов'язаними зневиплатами грошей запорізьким аграріям. ГУП "ДЗО" загрузло в судових позовах, - написав колаборант Володимир Рогов.
Він навів дані Картотеки арбітражних справ у різних судових інстанціях, згідно з якими розглядається щонайменше 41 справа за участю "Державного зернового оператора" на суму понад 1,2 млрд рублів.
Гауляйтер окупованої Запоріжчини Євген Балицький повідомив, що ініціював проведення службової перевірки підприємства, де зафіксовано систематичні порушення зобов'язань перед фермерами. Результатом цієї перевірки, ймовірно, і стала заміна керівника.
За інформацією відкритих російських баз даних, на сьогоднішній день російські суди розглядають 24 позови до "ГЗО" на загальну суму майже в півмільярда рублів. Також відкрито одне виконавче провадження на загальну суму 52,3 млн рублів щодо витребування боргу ТОВ "Флагман-Юг" з окупованого Сімферополя.
У 2023 році виручка підприємства "Державний зерновий оператор" склала 5,9 млрд рублів, а чистий прибуток - 322 млн рублів.
Нагадаємо, у червні кадрові зміни також відбулися безпосередньо у ще одній особистій "гвардії" гауляйтера Є.Балицького - у так званому "народному ополченні", яке він створив у березні 2023-го року.
Тоді директором цього формування було призначено Ігоря Бабицького. Раніше він керував кількома компаніями в Челябінській області, які займалися будівельно-монтажними роботами, і вже всі ліквідовані.
25 червня в.о. керівника призначили уродженця Калінінграда Аркадія Арнольдовича Федорова, про що за кілька днів відзвітували і самі ополченці у своєму телеграм-каналі.
У 1989 році Федоров переїхав із сім'єю до Севастополя, закінчив Київську міжрегіональну академію управління персоналом, протягом 12 років був кадровим військовим. А після 2014-го року пішов на службу до рашистів і керував мілітаристськими організаціями.