![Командование 110-й бригады ТРО фальсифицирует военные билеты мобилизованных – экс-командир подразделения Новоселов](/images/news/2024/07/355306.jpg?1721114352)
Командування 110-ї бригади територіальної оборони Збройних Сил України фальсифікує данні про навчання мобілізованих. Не відправляє мобілізованих на базову загальновійськову підготовку, натомість в змові з навчальним центром вносить у військовий квіток військовослужбовців відмітку про проходження курсу.
Про це пише у Facebook екскомандир підрозділу бригади, кримчанин Михайло Новосельцев.
За його даними, мова може йти про внесення неправдивих даних у військові квитки понад тисячі військовосліжбовців тільки в 110-й бригаді.
“Ніхто не заважав командуванню передбачити час для виконання закону України, який вимагав проходження мобілізованим, які раніше не проходили службу базову загальновійськову підготовку. Але командування бригади в змові з навчальним центром пошли шляхом скоєння злочину, а саме внесли в військовий квіток військовослужбовців відмітку про проходження цього курсу. Реально же військові навчання не проходили, заліки не здавали, та і взагалі до навчального центру не їздили”, – розповідає Новосельцев.
Він зауважив, що звернувся з рапортом до командира бригади про скоєння злочину його підлеглими.
“Відповідь була миттєвою – мене з ранку перевели до іншого батальйону. Але я чикав законного розгляду мого рапорту. Не дочекавшись, я в порядку статті 114 Дисциплінарного статуту ЗСУ звернувся з рапортом на офіційну пошту начальника Генерального Штабу ЗСУ, Міністра оборони з повідомленням про злочин і проханням призначити службове розслідування. Також направив повідомлення про злочин в ДБР (центральний офіс для прийняття рішення скерував заяву до Полтавської філії) і Голові комітету ВРУ по національної безпеці і оборони для парламентського контролю виконання законодавства. Я не знаю відповідь з НГШ і МОУ була скоординованою чи хтось діяв самотужки, але 10.07.24р. я отримав наказ командувача РУ СХІД ТрО про переведення мене до іншої бригади”, – дописав екскомандир підрозділу.
На його думку, наказ про переведення зробили поспіхом, оскільки він не здав посаду по акту матеріально-відповідальної особи, а нова посада в частині, до якої його перевели, взагалі не була вакантною.
“Я попереджав, що направлення в бій солдат без відповідної підготовці буде мати тяжкі наслідки. Вважаю, що фальшування курсу проходження базової загальновійськової підготовці стало одним із чинників розгрому бригади на Куп’янському напрямку, втрати керованості частин і як наслідок втрат особового складу, районів оборони, ОВТ. І в цьому разі за «військовий імунітет» винні командири не повинні сховатися”, – додав Михайло Новосельцев.
Нагадаємо:
- Парамедикиня Катерина Поліщук «Пташка» звернулася до президента Володимира Зеленського із проханням провести службову перевірку в 59-й окремі мотопіхотній бригаді ім. Якова Гандзюка. Вона заявила про факти злочинних наказів; свідомої недбалості; нехтування життям та здоровʼям особового складу; дій, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців; егоїзму та сліпого карʼєризму; усунення всіх «незгодних» командирів; пригнічення бойового духу та приниження особового складу.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив перевірити ситуацію в 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка та з’ясувати обставини нещодавніх втрат серед особового складу бригади.