Речник ПАТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко розповіла про наслідки надзвичайно високих температур у Запоріжжі, та те, що українська енергосистема змушена працювати на межі можливостей, що призводить до запровадження жорстких обмежень.
«Ситуація залишається в об’єднаній енергосистеми складною. Ми бачимо, що в нас зараз рекордна спека, тільки по Запоріжжю вже 3 температурні рекорди були побиті протягом липня. Через спеку відповідно зростає споживання електроенергії, при тому що виробництво нажаль залишається на недостатньому рівні»,- розповіла Зореслава.
За словами Зореслави, саме через цю проблему, від початку цього тижня вперше довелось застосувати у графіках погодинних відключень вимкнення чотирьох черг одночасно.
«В понеділок таке жорстке обмеження тривало тільки 1 годину, у вівторок були скасовані, в середу взагалі не запроваджувалися, але вчора діяли весь повний термін з 16 до 23. На другу половину дня заплановані такі самі жорсткі обмеження».
Це означає, що для окремих груп, наразі, для всіх фактично, сумарна тривалість відсутності електроенергії через впровадження графіків становить понад 12 годин.
«Ми розуміємо, що за такої спеки пережити такі обмеження дуже складно, не працюють ліфти, не встигають охолоджуватися холодильники. Ми все це розуміємо, але нажаль, наразі такі обмеження - це єдина можливість за даних умов втримати енергосистему у стабільному стані і не допустити неконтрольованих відключень»,- розповіла Цупренко.
Наразі вибір не великий, або жорсткі графіки відключень, або загроза тотального і тривалого блекауту.
Також за словами Зорислави, цього понеділка та вівторка були зміни у графіку у бік пом’якшення, тобто скорочувалась терміни вимкнення для окремих черг або взагалі скасовувались.
Раніше ми писали, що Іван Федоров розповів що потрібно Запорізькій області, аби пережити осінньо-зимовий період.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.