![Украина отреагировала на присвоение россиянами бренда "Мелитопольской черешни"](/images/news/2024/07/355240.jpg?1721037779)
У Мінекономіки України відреагували на те, що росіяни намагаються присвоїти назву "Мелітопольська черешня" після окупації Мелітополя.
Очільник урядової делегації, заступник міністра економіки України Віталій Кондратов заявив, що такі дії неприпустимі:
"Дуже складно вживати в одному реченні слова "росія" та "інтелектуальна власність", тому що москва довела, що ніколи не поважала ні права, ні власності, ні досягнень інших. Світова спільнота ніколи не визнає цю крадіжку. Мелітополь буде звільнений і Мелітопольська черешня залишається українською", - сказав він.
Директор Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР офісу) Олена Орлюк також вказує, що це є черговим злочином Росії проти національного надбання українців:
"росія вбиває наших дітей, стирає в попіл наші міста і нашу самоідентифікацію. Те, що роспатент фактично вкрав українське географічне зазначення, - черговий доказ убогості москви. Не маючи свого надбання, вони окупують, крадуть і приписують собі чужі досягнення".
Як "Мелітопольська черешня" стала брендом?
У 2020 року "Мелітопольська черешня" набула офіційного статусу географічного бренду в Україні, ставши першою українською ягодою, яка отримала визнання в Євросоюзі. До повномасштабного вторгнення чверть усієї черешні в Україні вирощували в Запорізькій області, а більша частина черешневих садів розташована в Мелітопольському районі. Тут на площі понад 1,3 тисячі гектарів десятиліттями вирощували ягоди, які стали основним джерелом доходу для багатьох мешканців регіону завдяки їхній елітній якості та унікальному смаковому балансу.
У 2017 році Мелітопольська міська рада ухвалила Програму просування продукції на зовнішні ринки, розроблену за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міст" (Проект ПРОМІС). Програма передбачала підвищення експортного потенціалу та популяризацію місцевих виробників. У межах цієї програми 2019 року було створено громадську спілку "Асоціація виробників мелітопольської черешні", яка ініціювала реєстрацію географічного зазначення черешні як важливого кроку для розвитку місцевого підприємництва, захисту прав на продукцію та розширення експортних можливостей.
Мелітопольська черешня - це не окремий сорт, хоча в назві кількох сортів черешні дійсно є слово "мелітопольська". Це 44 сорти, внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.