![Мелитопольцев заставят платить за украинское гражданство или заберут паспорта](/images/news/2024/07/355979.jpeg?1721814732)
Мешканці Мелітополя, які стали росіянами з примусу, залишаються власниками українських паспортів. Донедавна від громадянства відмовлялися лише ті, хто обійняв посади в органах окупаційної "влади".
Але скоро все може змінитися і мелітопольців змусять перестати бути українцями.
Законопроєкт про внесення змін до закону про громадянство запропонували кілька справедливоросів. Вони хочуть ввести додаткові податки для власників подвійного громадянства. До цієї категорії належать практично всі жителі окупованих регіонів.
Йдеться про принципову можливість запровадити "податковий режим, відмінний від національного" для осіб із другим або множинним громадянством - і навіть із посвідкою на проживання в інших країнах.
Цікаво, що ВНЖ згадано в тексті законопроєкту, а в пояснювальній записці до нього про це немає ні слова. Тільки про друге громадянство, яке автори вважають загрозою нацбезпеці. Чи треба говорити до якої категорії рашисти відносять громадянство України?
Також пропонується запровадити обов'язковий вихід із громадянства інших країн для тих, хто хоче стати громадянином РФ. Виняток пропонується зробити для щасливих володарів паспортів Білорусії, Абхазії та Південної Осетії.
У поточній версії передбачається набуття законом чинності з 1 січня 2026 року. Це означає, що мелітопольці, які повернуться додому після цієї дати, зможуть отримати російське громадянство тільки після відмови від українського.
Тих, хто отримав російські паспорти раніше, будуть змушені або платити за володіння українським громадянством, або відмовитись від нього.