![СБУ установила 4 коллаборантов, которые организовывали псевдо-референдум на Мелитопольщине - фамилии](/images/news/2024/07/356058.jpg?1721891197)
Колаборанти – мешканці Мелітопольського району. Після захоплення району підтримали окупантів та пішли з ними на співпрацю.
У серпні 2022 року вони прийняли пропозицію представників окупаційної влади та добровільно зайняли посади «заместителя председателя» та члена незаконної виборчої комісії «участковой избирательной комиссии № 291». Інша зрадниця, мешканка села Степанівка, отримала призначення до складу створеного агресором місцевого «виборчкому» - так званої «участковой избирательной комиссии № 228» де зайняла посаду «председателя».
Ще одна фігурантка була призначена окупантами «председателем» фейкової «участковой избирательной комиссии №226».
- Разом з призначеннями вони отримали «привілеї» від окупантів, щодо вільного пересування по території району. У лавах загарбницької установи вони за вказівкою окупаційної влади обходили помешкання місцевих жителів та агітували їх взяти участь у псевдо-референдумі та «проголосувати» на користь країни-агресора. Під час таких «рейдів» колаборантів супроводжували озброєні окупанти, які допомагали їм залякувати мешканців селища та «вибивати» з них «підписи» на підтримку кремля, - повідомляє СБУ.
Кому загрожує 10 років ув’язнення:
- Піперко Ганна Іванівна - Мелітопольський р-н., с. Дівнинське,
- Кочубей Олександр Васильович - Мелітопольський район, с. Давидівка,
- Перетятко Віра Володимирівна - Мелітопольський район, с. Розівка,
- Шкарупа Людмила Миколаївна - Мелітопольський р-н., с. Степанівка.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб). Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.