![Стали известны причины масштабных отключений света в Мелитополе, на захваченном юге Украины и в рф (фото)](/images/news/2024/08/356522.jpg?1722409723)
Генератори, що гудуть, життя за графіком увімкнень і вимкнень електрики. Такі тепер реалії життя на півдні росії і на окупованих територіях Запорізької, Херсонської областей.
Життя з генераторами
росія поступово звикає до реалій життя, які вона прописувала у своєму сценарії для України. Так, жителям Бєлгородської області рекомендують готувати: буржуйки, генератори і дрова на зиму.
А в Мелітополі ціни на генератори зросли до 250 000 рублів. Без них не можуть працювати продуктові магазини. Інакше бізнес може «вилетіти в трубу», особливо в тих, хто торгує швидкопсувними продуктами: молочкою, ковбасами, рибою.
Ситуація загострилася, нагадаємо, після аварії на Ростовській АЕС жителі південних регіонів Росії та окупованих українських територій зіткнулися з масштабними відключеннями електрики.
Унаслідок аварії на Ростовській АЕС 16 липня понад 2,5 млн осіб залишилися без світла:
- Дагестан,
- Карачаєво-Черкесія,
- Кабардино-Балкарія,
- Ростовську область,
- Краснодарський і Ставропольський краї,
- анексований Крим
- окупована Запорізька область.
І річ не тільки в енергоблоці, що вийшов з ладу, і звісно ж, санкції тут ні до чого.
Причини відключення електроенергії
Ось як пояснюють ситуацію, що склалася в енергетичній системі, російські експерти. І винна, виявляється, не тільки спека.
«Склалося багато чинників. По-перше, збільшилося споживання енергії з боку промисловості, тому що є досить сильний перегрів економіки. По-друге, ніхто особливо за останні роки не ремонтував електромережі. Тим більше що обладнання імпортне більшою мірою. По-третє, люди поступово починають розширювати побутове споживання енергії. Такого масового використання кондиціонерів раніше не було. Ну і звичайно, збільшився наплив людей на російський південь. Електромережі просто під це не розраховані. Ще впливає робота чиновників, які намагаються перестрахуватися кожен на своїй ділянці. Вони вмикають віялові відключення, не замислюючись, як це позначиться на людях. Кожен вирішує своє вузьке завдання», - пояснюють російські експерти.
Головна причина - додаткове споживання з боку військових і залізничного транспорту. В одному тільки Краснодарському краї споживання електроенергії зросло в рази за час повномасштабного вторгнення.
І напливом туристів це не пояснити. А ось організацією військової логістики - цілком. Що, власне, підтверджують і самі російські політики. Так, колишній депутат держдуми від Астраханської області Олег Шеїн вважає, що баланс енергосистеми порушило різке збільшення військового виробництва в рамках держоборонзамовлення разом з одночасним зростанням транспортних витрат через переорієнтацію ланцюжків постачань із Заходу на Південь і Схід, пише російське видання Важные истории.
Та й прильоти ніхто не скасовував. Як, наприклад, 23 липня під Мелітополем. І хоча окупанти, як зазвичай, розповідають, що все збили, але Мелітополь провів у непроглядній темряві кілька годин.
Життя за графіком
Російські окупанти, які так бажали знеструмити Україну, тепер самі сидять на графіках відключень. У деяких населених пунктах, як наприклад у Токмаку, подачу електрики обмежують на добу. У багатьох селах і районах Мелітополя до населення графіки навіть не вважають за потрібне доводити.
Місцеві жителі на ТОТ і на території Росії в 40-градусну спеку, які залишилися без світла, води і зв'язку, лають недбалість влади, вимагають внести ясність у те, що відбувається, і опублікувати чіткі графіки віялового відключення. А також вимагають забезпечити населення пунктами питної води і місць аварійної зарядки телефонів.
Так званий губернатор Запорізької області Євген Балицький традиційно надуває щоки і вдає бурхливу діяльність, обіцяючи забезпечити генераторами об'єкти критичної інфраструктури.
До речі, оголошення про відключення світла вже почали з'являтися і в курортній Кирилівці, де з туристами і так напруженість була (охочих відпочивати з військовими мало) напливу туристів не було, і селище простояло майже порожнім усе літо. Хіба що любителі екстриму з «ДНР» приїжджали подивитися на закриті торгові ряди, розбиті й розкрадені пляжні будиночки колись процвітаючих баз відпочинку. Тепер і цих відпочивальників не буде.