![Запорожская область попала в топ-5 рейтинга должников за коммуналку, - Опендатабот](/images/news/2024/08/356586.jpeg?1722457416)
Запорізька область займає 5 місце у рейтингу боржників за житлово-комунальні послуги станом на липень 2024.
Найчастіше звертаються в суд через борги за опалення та воду.
Про це повідомляє сервіс моніторингу «Опендатабот».
У Запорізькій області кількість людей, які мають борги за комунальні послуги становить 44 738. Перші місця у цьому рейтингу займають Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Полтавська області.
Як зазначають у сервісі моніторингу, від початку повномасштабної війни кількість боргів збільшилась на 37%. У лютому 2022 року по всій Україні було зареєстровано 512 359 проваджень через несплату комунальних послуг.
Зараз кількість боржників становить 701 051 проваджень, тобто зросла на 6,3%.
Нагадаємо, що заборона на примусове стягнення та відключення від мереж боржників по комуналці не стосується всіх споживачів. Мораторій діє лише для пошкоджених будинків внаслідок воєнних дій.
Також читати: За яких умов мешканцям Запоріжжя можуть відмовити в наданні пільг на оплату тепла.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.